Sieciowa platforma robocza innowacji pedagogicznej: uczenie się przez działanie  (learning by doing) realizowanej w VI LO w Gdańsku:
DZIENNIKARSTWO INTERNETOWE narzędziem rozwoju kompetencji cyfrowych oraz miękkich kompetencji społecznych.


 

 

Moja aktywność

W 1 semestrze:

Tygodniowy raport

W tym tygodniu razem z moją klasą (1b) udaliśmy się do kina na fim pod tytułem "czerwone maki" oraz do muzeum narodowego w Gdańsku. "Czerwone maki" to film opowiadający o bitwie pod Monte Cassino. Główny bohater to Jędrek Zahorski którego grał Nicolas Przygoda. Zahorski był zakochany w jednej z pielgęgniarek i dla niej pod koniec bitwy, stracił oko. Troszczył się o swoje rodzeństwo. Film jest bardzo wzruszający i pokazuje jak ciężko walczyli Polacy. Akcja filmu dzieje sie 17-18 maja 1944roki.

Po obejrzeniu filmu wybraliśmy się do muzeum narodowego w Gdańsku. Poszliśmy tam na zajęcia związane z obrazem "Sąd Ostateczny" namalowanego przez Hansa Memlinga. Obraz pięknie wygląda z bliska. Jest też tryptykiem, czyli jest podzielony na 3 części. Jest zamykany oraz z tyłu można ujrzeć portrety kobiety i mężczyzny czyli fundatorów obrazu.

Konsultacje zbiorowe / za lekcje 2024-03-07/2024-03-28

Z  małym poślizgiem, od PIERWSZEGO DNIA WIOSNY to jest od czwartku dnia 2024-03-21 wprowadzamy zapowiadany wcześniej system bieżącego odnotowywania aktywności w ramach dziennikarskiej innowacji pedagogicznej (na wzór tradycyjnej ,,notatki z lekcji''. Zaliczenie tygodniowej aktywności za dany tydzień jest uzależnione od odnotowania wybranego i zrealizowanej przez siebie w danym tygodniu aktywności dziennikarskiej.  Należy to zrobić w naszym systemie w kategorii !KALENDARIUM AKTYWNOŚCI.

My w sieci

Zasoby sieciowe dziennikarskiej innowacji: 

Patronat Medialny


Innowacja pedagogiczna jest realizowana pod patronatem medialnym i we współpracy z Miesięcznikiem Społeczno-Kulturalnym KREATYWNI (http;//e-kreatywni.eu) Wyróżniający się uczniowie z klas dziennikarskich (za zgodą prawnych opiekunów/rodziców) odbywają staż dziennikarski w redakcji miesięcznika. Miesięcznik Kreatywni zajmuje się promocją młodych pozytywnych, kreatywnych i solidarnych. Jest również organizatorem różnych konkursów dla dzieci i młodzieży dla inicjowania ich kreatywności.

 

 

kontakt


VI Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Helu
ul. Głęboka 11
80-759 Gdańsk

STUDIO RADIOWE
sala nr 07 (parter)

Koordynator:

Janek Jackowicz Korczyński

jan-korczynski@vilogdansk.pl
facebook.com/janekjk/

Finansowanie innowacji

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.