Chcę to tu i teraz wykrzyczeć, wyrzucić z siebie to, co mnie boli. To, co w naszym świecie ważne, a jednak wiele z nas o tym zapomina. Mianowicie tolerancja, każdy z nas powinien szanować i akceptować drugą osobę taką, jaką jest. Tymczasem wiele z nas w dzisiejszych latach potrafi opluwać drugiego człowieka tylko z powodu, innej od reszty, orientacji. Gdzie w nas zanikło człowieczeństwo, czemu stajemy się gorsi od zwierząt? Gdzie w nas niby ten człowiek, człowiek, który powinien miłować bliźniego jak siebie samego.

 Tosty, każdy wie jak je zrobić, lecz nie każdy je zrobi. Jedne tosty są spalone, drugie wyjęte idealnie w czas. Więc jak zrobić idealne tosty? 

Jako osoba nie znająca maszyny do robienia tostów, aż do dziś nie myślałam, że maszyna rozgrzewa się długo - jednakże ku mojemu ździwieniu, wcale tak nie jest. Myślenie, że "toster" jako maszyna jest podobna do patelni, jednak jest mylna.

Usłyszałam o tym jakiś czas temu od swojej znajomej i postanowiłam  to opisać, bo jest mocno denerwujące.

                Znajoma napisała mi, że jej koleżanki wysłały nauczycielowi przedmiotu zdjęcie, które ta wysłała im, żeby przepisały, a one zrobiły tylko kopiuj- wklej tej pracy i wysłały nauczycielce. 

Wszyscy wracają do pracy odkąd inwazja wirusa, nękającego nas od prawie roku, zaczyna powoli ustawiać, ludzie zaczynają się szczepić. My jednak - społeczność liceum i wszyscy uczniowie na lekcjach zdalnych - siedzimy w domu, najczęściej sami. 

Wiem, że innym może wydawać się to tylko zwykłym truizmem, ale zauważyłam, że nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ich ton mówienia podczas wyrażania opinii może źle lub dobrze wpłynąć na drugiego człowieka.

czyli z archiwum przemyśleń pewnego obserwatora-analizatora społeczeństwa, wciąż aktualne. 

(to nie złudzenie, motywem przewodnim tego przemyślenia jest utwór zespołu Dżem - Wokół sami lunatycy)

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes