Jest taki wiersz, „Boże, Robaczki”, w którym to Krzysztof Kościelski ukazuje ludzkość jako pewną siebie, a mimo wszystko całkowicie bezradną wobec otaczającego ją środowiska. Czyż właśnie tak nie jest? Czyż nie jesteśmy jedynie robaczkami, skazanymi na zagładę?

Bycie niskim ma bardzo dużo zalet, a przynajmniej kiedy jest się dziewczyną (nie wiem, jak czują się niscy chłopcy, ale domyślam się, że ich wzrost średnio im odpowiada) można wspinać się na wysokich ludzi niczym koala, w ich cieniu ukrywać się przed słońcem, mogą też robić za przenośną ścianę w razie silnego wiatru. Oczywiście jak wszystko na tym świecie niski wzrost ma też bardzo dużo wad.

Codziennie dojeżdżam do szkoły godzinę, czasem trochę więcej, czasem trochę mniej. Wszystko po drodze, co ekscytowało mnie kiedy w podstawówce i gimnazjum miałem okazję jechać do ''wielkiego miasta'', stało się nudne, szare, monotonne. Budynki, którym przyglądałem się z zapartym tchem straciły swój urok, tylko te bardziej charakterystyczne stały się wyznacznikami czasu.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes