Jest taki wiersz, „Boże, Robaczki”, w którym to Krzysztof Kościelski ukazuje ludzkość jako pewną siebie, a mimo wszystko całkowicie bezradną wobec otaczającego ją środowiska. Czyż właśnie tak nie jest? Czyż nie jesteśmy jedynie robaczkami, skazanymi na zagładę?

Bycie niskim ma bardzo dużo zalet, a przynajmniej kiedy jest się dziewczyną (nie wiem, jak czują się niscy chłopcy, ale domyślam się, że ich wzrost średnio im odpowiada) można wspinać się na wysokich ludzi niczym koala, w ich cieniu ukrywać się przed słońcem, mogą też robić za przenośną ścianę w razie silnego wiatru. Oczywiście jak wszystko na tym świecie niski wzrost ma też bardzo dużo wad.

Codziennie dojeżdżam do szkoły godzinę, czasem trochę więcej, czasem trochę mniej. Wszystko po drodze, co ekscytowało mnie kiedy w podstawówce i gimnazjum miałem okazję jechać do ''wielkiego miasta'', stało się nudne, szare, monotonne. Budynki, którym przyglądałem się z zapartym tchem straciły swój urok, tylko te bardziej charakterystyczne stały się wyznacznikami czasu.

Przychodzi taki moment, w którym każdy z nas musi w końcu opuścić swój bezpieczny rodzinny dom. Mając jeszcze tak niewiele lat, zostajemy zmuszeni aby chodzić do szkoły.

Człowiek uczy się i zmienia całe życie. Znasz kogoś, na jakiś czas urywa wam się kontakt, a w ciągu tego krótkiego czasu ta osoba zmienia się nie do poznania. Niesamowita sprawa.

Miałam kiedyś przyjaciela, wydawało mi się, że znał mnie nawet za dobrze. Jak to w życiu bywa, nasza znajomość zaliczała wzloty i upadki i to pewnego upadku nie przetrwała.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes