dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasze publikacje (SERWIS INFORMACYJNY zobacz: TUTAJ)

Czasami są momenty, w których doskwiera mi niepomierna ciekawość. Może być ona silna lub przelotna, nagła i niezależna czy też dobrowolna i uwarunkowana.

Dziś Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją 23.02.2022.

Depresja jest chorobą samotności. Niestety dotyka coraz większą grupę ludzi. Na całym świecie szacuję się, że chorych na depresję jest 350 milionów osób, w Polsce to ok. 1,5 miliona. Zatrważającą wieścią jest śmiertelność na tą chorobę, ponieważ każdego roku na świecie z jej powodu umiera ok. miliona osób. Trzeba ją leczyć i pod żadnym pozorem nie wolno jej bagatelizować.

BUDOWA NOWEGO DEPTAKU W BRZEŹNIE

W Gdańskiej dzielnicy Brzeźno w związku z konkursem wybudowany zostanie nowy deptak prowadzący do molo.

Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej przebudowy i rewaloryzacji promenady wygrała Krakowska pracownia architektoniczna Opaliński. Konkurowała ona z 4 innymi projektami.

Jak mówi profesor Lorens- „Przy wyborze zwycięskiej pracy kierowaliśmy się przede wszystkim walorami kompozycyjnymi wpływającymi na atrakcyjność i tworzenie charakteru ciągu pieszo-rowerowego. Zwracaliśmy uwagę na jakość proponowanych rozwiązań przestrzennych, a także dostępność dla osób o różnych potrzebach, proekologiczność i elastyczność przyjętych rozwiązań, ich realność, ekonomikę i przewidywany całkowity koszt przygotowania dokumentacji projektowej.”

Koszt to maksymalnie 6 000 000 złotych.

Wygląd promenady jest niezwykły, intrygujący i atrakcyjny. Falisty kształt ma szerokie zastosowanie i jest dokładnie przemyślany.

„Koncepcja zakłada powstanie dwóch ciągów prowadzących do nasady molo. Jeden z nich to droga rowerowa, a drugi to ciąg pieszy wraz z postumentem w kształcie fali służącym jako ławka z oświetleniem. Wszystkie elementy zostaną wykonane z materiałów naturalnych i przepuszczalnych, by odbetonować to miejsce i poprawić absorpcję wód opadowych - dodaje przewodniczący sądu konkursowego.”

 

źródło zdjęcia: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Falista-promenada-na-molo-w-Brzeznie-n167795.html

Meghan Markle i książę Harry udzielili wywiadu z Oprah Winfrey, w którym opowiedzieli wiele szczegółów z życia rodziny królewskiej. Pragnęli zrozumienia, jednak spotkali się z falą krytyki ze strony widzów. Po jakimś czasie Pałac Buckingham wydał oświadczenie w imieniu Elżbiety II dotyczące tego wydarzenia. Twierdzi on, że zarzuty Meghan, szczególnie te dotyczące rasy, są niepokojące. Rodzina królewska nie spodziewała się, że ostatnie lata, które Harry i Meghan spędzili na brytyjskim dworze, były trudne dla młodej pary. W wywiadzie Meghan wyznaje dręczące ją myśli samobójcze z tamtego okresu jej życia, wspomina o kłamstwach i braku ochrony oraz wsparcia ze strony rodziny królewskiej. Wywiad wywołał wiele reakcji, jednak przeważają zwątpienie oraz uprzedzenie o bogatych rodzinach rozpowiadających prywatne sytuacje dla pieniędzy.

     Przed zamknięciem szkół, członkowie kółka teatralnego z VI Liceum Ogólnokształcącego mieli wystawić przedstawienie dla kolegów i koleżanek z młodszych klas szkoły podstawowej. Niestety, przejście na nauczanie zdalne pokrzyżowało plany pani Jolanty Mroczkowskiej i jej grupy. Mimo trudności grupa artystów nie poddała się.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes