Lekcja 2023-12-07: kontynuacja publikowania na platformie pressmedia

Czwartkowe zajęcia konsultacji zbiorowej z zakresu dziennikarstwa znowu przepadają (poza jedna grupą): tym razem nauczyciel zajęty jest próbną maturą klas czwartych LO.
TO NIC NIE ZMIENIA W PRZEBIEGO NASZYCH ZAJĘĆ: przecież uczymy się przez działanie: regularne trenowanie publikowania obowiązkowe dla wszystkich uczniów zajęć dziennikarskich.  A konsultacje z nauczycielem dostępne są przez cały tydzień ON-LINE systemowo oraz kontaktowo.

  1. KONSULTACJE SYSTEMOWE:
    Ponieważ obowiązujące zadania dla zajęć dziennikarskich zadania można wykonywać w dowolnym miejscu i dowolnym czasie to wprowadzono w systemie ich stałe moderowanie przez nauczyciela.  Wszystkie wykonane prace są w miarę na bieżąco oceniane, a wypadku uwag redakcyjnych lub błędów publikowania nauczyciel opatruje publikacje odpowiednimi uwagami.

    1. Publicznie widziana jest tylko informacja, że publikacja zawiera uwagi redakcyjne

    2. treść uwag oraz bieżąca ocena za publikację wyświetlana jest tylko w Prywatnej Strefie Chronionej dostępnej dla wszystkich uprawnionych uczniów po zalogowaniu
      1. UWAGA! Trzeba mieć świadomość, że w czwartki PRAWIE ZAWSZE jest poślizg czasowy w moderowaniu i ocenianiu wykonanych prac. Jeśli bardzo wiele osób wykonuje swoje prace ,,na ostatnią minutę";, często nocą ze środy na czwartek   to musi się pogodzić z tym, że prace te będą opracowane redakcyjnie z pewnym poślizgiem czasowym

  2. KONSULTACJE przez KONTAKT:
    Każdy uczeń ma do dyspozycji stały kontakt z nauczycielem (redaktorem naczelnym naszej platformy) online przez Messengera lub pocztę elektroniczną. Z oczywistych powodów odpwiedź na taki kontakt nie zawsze może odbywać się w czasie rzeczywistym. ale dokładamy wszelkich starań, aby na każdą próbę kontaktu odpowiedź była w najkrótszym z możliwych terminów.

WAŻNA UWAGA!
Celem naszej dziennikarskiej aktywności NIE JEST ROBIENIE TYGODNIOWYCH ZADAŃ NA OCENĘ!!!

Celem jest publikowanie różnych form publicystycznych, aby nabierać aby utwierdzać kompetencje cyfrowe i społeczne, które są przedmiotem naszych zajęć, a są używane dla poprawnego wykonania zadanych publikacji. 

Stąd wykonując zadanie powinno się zwrócić szczególną uwagę na następujące przypomnienia.

  1. NIE WYKONUJEMY ZADAŃ (aby tylko go wykonać: często byle co i byle jak) tylko tworzymy określoną formę publicystyczną. Każda z nich ma swoje wymagania formalne i merytoryczne oraz cyfrowo-techniczne.
    Jeśli ktoś nie uważał na zajęciach, kiedy byłe te sprawy wyjaśniane to powinien skorzystać z systemowej pomocy i zapoznać się z informacją JAK TO ZROBIĆ.

  2. Po zapisaniu swojej nowej publikacji KONIECZNIE SPRAWDŹ, czy ona w odpowiedni dziale serwisu oraz w sposób poprawny WYŚWIETLA SIĘ. Jeśli nie to:
    1. wróć do jej edycji i ją popraw
    2. jeśli sobie z tym nie radzisz to zaznacz w polu STATUS => NIEOPUBLIKOWANO i poproś nauczyciela o pomoc. Gwarantujemy, że pomoże.
      • Pozostawienie publikacji nie sprawdzonej po zapisaniu traktowane jest jako naganna bylejakość aktywności.   

 

My w sieci

Zasoby sieciowe dziennikarskiej innowacji: 

Patronat Medialny


Innowacja pedagogiczna jest realizowana pod patronatem medialnym i we współpracy z Miesięcznikiem Społeczno-Kulturalnym KREATYWNI (http;//e-kreatywni.eu) Wyróżniający się uczniowie z klas dziennikarskich (za zgodą prawnych opiekunów/rodziców) odbywają staż dziennikarski w redakcji miesięcznika. Miesięcznik Kreatywni zajmuje się promocją młodych pozytywnych, kreatywnych i solidarnych. Jest również organizatorem różnych konkursów dla dzieci i młodzieży dla inicjowania ich kreatywności.

 

 

kontakt


VI Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Helu
ul. Głęboka 11
80-759 Gdańsk

STUDIO RADIOWE
sala nr 07 (parter)

Koordynator:

Janek Jackowicz Korczyński

jan-korczynski@vilogdansk.pl
facebook.com/janekjk/

Finansowanie innowacji

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.