Lekcja 2023-12-14: koniec semestru: czas zadbać o oceny

Wystawione zostały w GPE oceny przewidywane za pierwszy semestr. Poprawić je można tylko do dnia 18 grudnia do godziny 20:00. 
To jest dla naszych dziennikarskich zajęć element BARDZO WSTYDLIWY: bo przecież oceny tutaj są najmniej ważne.
Celem zajęć jest systematyczne nabywanie i rozwijanie konkretnych osobistych cyfrowych oraz społecznych kompetencji. Ma to sens tylko przez stałe, regularne uczenie się przez działanie. Tym samym nadrabianie na siłę zaległości przez NIE UCZENIE się za pomocą swojego działania jest kompletnie BEZ SENSU. Ale cóż: tkwimy po uszy jeszcze w 19-stowiecznym modelu szkoły. Będziemy sie razem starać zmienić to w 2 semestrze naszych zajęć.

 
Przypominam ponownie, że nie wystarczy ,,odfajkować'' zadanie ale trzeb sporządzić POPRAWNĄ PUBLIKACJĘ, w jak to zrobić jest opisane w systemie pomocy. Robienie czegokolwiek tylko intuicyjnie jest karygodnym błędem jakiegokolwiek działania w świecie współczesnym (,,to nie jest ,kochanie, tak jak myślisz'': można by przytoczyć w innym znaczeniu, ale bardzo trafnie za popularnymi filmami romantycznymi). Czasami jednak warto się NIE OŚMIESZAĆ.

Również po zalogowaniu do wewnętrznej strefy ochronionej dostępna jest tzw. LISTA WSTYDU: publikacje, które posiadały tak bardzo krytyczne błędy, że musiały być w czasie prac redakcyjnych wyłączone. Dodano do nich, pisane czerwoną czcionką, przyczyny wycofania publikacji. UWAGA! Tal krytyczne błędy, jeśli nie będą poprawione przed wystawieniem oceny semestralnej skutkują obniżeniem oceny semestralnej niezależnie od wykonania innych prac.
Prace umieszczone na Liście Wstydu i niepoprawione do końca semestru zostaną wyłączone z możliwości korekty i zarchiwizowane w zapleczu redakcyjnym jako ,,dowód w sprawie'' ,

Przypominam że po zalogowaniu się do prywatnej strefy chronionej przy wszystkich publikacjach (od jakiegoś czasu) wyświetlają się uwagi redakcyjne, i/lub wykaz popełnionych błędów oraz wystawiona ocena za publikację.

Oceny zostaną poprawione po zlikwidowaniu przez autorkę/autora wszystkich błędów i wyłącznie po zgłoszeniu nauczycielowi, że publikacja została poprawiona. (Nauczyciel nie ma możliwości ponownego sprawdzania i korekty wszystkich  publikacji wstecz)

My w sieci

Zasoby sieciowe dziennikarskiej innowacji: 

Patronat Medialny


Innowacja pedagogiczna jest realizowana pod patronatem medialnym i we współpracy z Miesięcznikiem Społeczno-Kulturalnym KREATYWNI (http;//e-kreatywni.eu) Wyróżniający się uczniowie z klas dziennikarskich (za zgodą prawnych opiekunów/rodziców) odbywają staż dziennikarski w redakcji miesięcznika. Miesięcznik Kreatywni zajmuje się promocją młodych pozytywnych, kreatywnych i solidarnych. Jest również organizatorem różnych konkursów dla dzieci i młodzieży dla inicjowania ich kreatywności.

 

 

kontakt


VI Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Helu
ul. Głęboka 11
80-759 Gdańsk

STUDIO RADIOWE
sala nr 07 (parter)

Koordynator:

Janek Jackowicz Korczyński

jan-korczynski@vilogdansk.pl
facebook.com/janekjk/

Finansowanie innowacji

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.