SZKOLENIOWA PLATFORMA SERWISÓW INFORMACYJNYCH  

Rozpuszczał narkotyki w wannie? Gang powiązany z pseudokibicami rozbity

Przejęto 21 kilogramów narkotyków, zaleziono maczetę, nóż, pałkę teleskopową i jak po nitce do kłębka trafiono do laboratorium amfetaminy. To bilans akcji Centralnego Biura Śledczego, w wyniku której zatrzymano siedem osób związanych ze środowiskiem gdańskich pseudokibiców. Jeden z zatrzymanych w Gdańsku mężczyzn próbował zniszczyć narkotyki... zalewając je wodą.

Narkotyki znaleziono w wannie i w pralce.

Jako pierwsi wpadli dwaj mężczyźni na jednym z podwarszawskich lotnisk. To tam wylądował samolot z podejrzanymi.

W tym czasie policjanci CBŚP z Gdańska działali już w województwie pomorskim, wspierani przez policjantów z zarządów CBŚP w Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy oraz Białymstoku, a także policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Ci funkcjonariusze zatrzymali kolejnych pięciu podejrzanych.

Narkotyki w wannie i w pralce

- W trakcie przeszukań domów i obiektów użytkowanych przez siedmiu zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli niebezpieczne narzędzia w postaci maczety, noża oraz pałki teleskopowej, funkcjonariusze przejęli także prawie 21 kg narkotyków. U jednego z zatrzymanych w Gdańsku policjanci zabezpieczyli 7 kg marihuany. Zważenie tego narkotyku było bardzo trudne, ponieważ mężczyzna wrzucił marihuanę do wanny, zalewając ją wodą. Czy chciał ją rozpuścić, czy spuścić do odpływu, trudno powiedzieć. Ani jedno, ani drugie nie wyszło. Podobnie jak nie udało mu się pozbyć następnej partii marihuany, która znajdowała się w bębnie pralki. Z całą pewnością szybkie działanie policjantów pokrzyżowało plany mężczyzny - mówi podinspektor Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Narkotyki znaleziono w wannie i w pralce.

 

Gotowe laboratorium do produkcji amfetaminy

Jak po nitce do kłębka śledczy trafili na laboratorium amfetaminy, które znajdowało się w powiecie wejherowskim. Tam zabezpieczono kompletną linię do produkcji płynnej amfetaminy, około 7 kg ciekłej zasadowej amfetaminy oraz substancje, z których można by uzyskać do 20 kg gotowego narkotyku.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. 180 tys. zł w gotówce, sześć luksusowych zegarków oraz sześć samochodów wartych około 200 tys. zł.

- Zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądu zastosowano wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania - podsumowuje podinsp. Jurkiewicz.

Mężczyźni są podejrzani m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy w latach 2017-2023 mogli wprowadzić do obrotu kilkaset kilogramów różnego rodzaju narkotyków.

Źródło: trojmiasto.pl,CBŚP

My w sieci

Zasoby sieciowe dziennikarskiej innowacji: 

Patronat Medialny


Innowacja pedagogiczna jest realizowana pod patronatem medialnym i we współpracy z Miesięcznikiem Społeczno-Kulturalnym KREATYWNI (http;//e-kreatywni.eu) Wyróżniający się uczniowie z klas dziennikarskich (za zgodą prawnych opiekunów/rodziców) odbywają staż dziennikarski w redakcji miesięcznika. Miesięcznik Kreatywni zajmuje się promocją młodych pozytywnych, kreatywnych i solidarnych. Jest również organizatorem różnych konkursów dla dzieci i młodzieży dla inicjowania ich kreatywności.

 

 

kontakt


VI Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Helu
ul. Głęboka 11
80-759 Gdańsk

STUDIO RADIOWE
sala nr 07 (parter)

Koordynator:

Janek Jackowicz Korczyński

jan-korczynski@vilogdansk.pl
facebook.com/janekjk/

Finansowanie innowacji

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.