Od dnia 2 listopada wprowadziliśmy nową funkcjonalność naszego serwisu: PRYWATNĄ STREFĘ CHRONIONĄ. Stwarza ona możliwość dostępu do danych niepublicznych, widzianych tylko przez osoby uczestniczące w projekcie dziennikarskim oraz jego koordynatorów i nadzoru pedagogicznego oraz rodzicielskiego.
Po zalogowaniu się na swoje konto (LINK: prywatne strefa chroniona dostępny w menu rozwijalnym pozycji LOGOWANIE menu głównego systemu) wyświetlają się dodatkowo różne robocze informacje robocze i organizacyjne publicznie niedostępne.
W najbliższym czasie uruchomimy wiele takich dodatkowych informacji organizujących i dyscyplinujących naszą pracę redakcyjną.
Obecnie uruchomiony jest moduł UWAG REDAKCYJNYCH.
Dla każdej WADLIWIE opublikowanej informacji pod jej tytułem wyświetlane są uwagi redakcyjne:
- co zostało źle zrobione/opublikowane i zostało poprawione przez redaktora naczelnego
(najczęściej poprawiamy bęądy tak krytyczne, że ,,rozwalają'' układ prezentacji systemu) - co zostało błędnie opublikowane i jakie braki ma dokument aby był POPRAWNY a tym samym pozytywnie oceniony. Dla pozytywnej oceny autor powinien poprawić błędy.
UWAGI O BŁĘDACH WIDZĄ WSZYSCY ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY: cały zespół redakcyjny.
Ma to swoje zalety zarówno edukacyjne jak również mobilizacyjne. Jest też narzędziem nadzoru pedagogicznego nad realizacją aktywności grupy.
UWAGA! W wypadku poprawienie przez autora dokumentu w jakim wskazano braki lub błędy należy to zgłosić nauczycielowi prowadzącemu zajęcia aby:
-
-
- była poprawi ocenę w GPE
- usunąć krytyczne uwagi w prywatnej strefie chronionej.
-
Należy to zrobić formalnie (w sposób udokumentowany) za pomocą e-maila lub komunikatorów: Messenger lub WhatsApp.
Ustne prośby o poprawienie oceny i modyfikację uwag redakcyjnych nie będą respektowane.
Ewentualnie jest to możliwe zrobienie tego, na prośbę ucznia, od ręki w trakcie cotygodniowych konsultacji zbiorowych na czwartkowych lekcjach dziennikarstwa.
Jeszcze jedna uwaga tymczasowa: do końca października obowiązywał inny, mniej funkcjonalny system wpisywania uwag redakcyjnych (w edytorze w polu NOTATKA). Wszystkie te wcześniejsze uwagi przenosimy teraz do nowej formy opisanej wyżej. Prace redakcyjne z tym związane moghą potrwać kilka dni,