Pozytywne doświadczenia obozów kreatywnych

Pozytywne doświadczenia obozów kreatywnych

Jednym z najbardziej pozytywnych doświadczeń edukacyjnych w moim życiorysie była praca w okresie wakacyjnym w latach 2008-2013 w roli instruktora i wychowawcy w kadrze Biura Turystyki Aktywnej KOMPAS w Gdańsku na obozach INTERKAMP.


Po zniechęceniu pracy w szkole, gdzie nie udawało się zmobilizować uczniów do kreatywnej pracy w klasach dziennikarskich.

(tzw. sydrom scholaryzacji: w 19stowiecznym model szkoły podmiotem jest szkoła i uczenie uczniów, a nie uczeń i jego osobisty rozwój. Uczeń musi chodzić do szkoły, a niekoniecznie się SAM uczy. Tym samym nie powinno się go nazywać ,,uczniem'', raczej ,,chodzikiem".)

 

Doświadczenie pracy z kreatywną młodzieżą (na obóz przyjechały osoby, które CHCIAŁY rozwija siebie a nie musiały, jak to się dziej nader często w wypadku chodzenia do szkoły) było jak INTENSYWNA TERAPIA pozwalająca uwierzyć w sens pracy belferskiej z młodzieżą.

Poniżej film z pokazu finałowego obozy internetowego w Giżycku w 2012 r. Obóz ten powstał z inicjatywy i pomysłu młodzieży różnych obozów kreatywnych rok wcześniej.

My w sieci

Zasoby sieciowe dziennikarskiej innowacji: 

Patronat Medialny


Innowacja pedagogiczna jest realizowana pod patronatem medialnym i we współpracy z Miesięcznikiem Społeczno-Kulturalnym KREATYWNI (http;//e-kreatywni.eu) Wyróżniający się uczniowie z klas dziennikarskich (za zgodą prawnych opiekunów/rodziców) odbywają staż dziennikarski w redakcji miesięcznika. Miesięcznik Kreatywni zajmuje się promocją młodych pozytywnych, kreatywnych i solidarnych. Jest również organizatorem różnych konkursów dla dzieci i młodzieży dla inicjowania ich kreatywności.

 

 

kontakt


VI Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Helu
ul. Głęboka 11
80-759 Gdańsk

STUDIO RADIOWE
sala nr 07 (parter)

Koordynator:

Janek Jackowicz Korczyński

jan-korczynski@vilogdansk.pl
facebook.com/janekjk/

Finansowanie innowacji

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.