Zostań autorem audycji naszego radia. (nowa obowiązkowa aktywność)

UWAGA! Poniższe zadanie zastępuje wcześniejsze zadanie jakim było tworzenie serwisu informacyjnego (pomysł realizacji serwisu informacyjnego okazał się być fiaskiem). Poniższe zadanie należy traktować jako MINIMALN raz w tygodniu. Po uzgodnieniu z nauczycielem ocenie tygodniowej aktywności mogą podlegać inne działania dziennikarskie co zwania z obowiązku wykonania zadania opisanego poniżej. 

Nowe zadanie dla minimum aktywności:
Zakończyliśmy etap testowo-rozruchowy naszego radia. Jeśli chcesz w nim uczestniczyć to działaj i już nie czekaj, aż nauczyciel ,,da Ci gotowy test do nagrania''. Wyszukaj i nagraj zapowiedzi SAMODZIELNIE!

Przeczytaj ze zrozumieniem i wykonaj co następuje:

1) WYSZUKAJ:

W serwisie Youtube jest wiele nagrań udostępnionych na licencji CREATIVE COMMONS. Po wyszukaniu jakiejkolwiek tematyki można włączyć  FILTRY WYSZUKIWANIA i w nich zaznaczyć: Licencja Creative Commons. Wszystkie te materiały możemy zgodnie tą licencją nadawać w naszym radiu

Interesują nas tematy: muzyka, literatura, poezja szeroko rozumiane, a także sprawy przeciwdziałania depresji dzieci i młodzieży, naprawienia kondycji szkoły i edukacji
UWAGA! SPRAWDŻ W WYKAZIE SCENARIUSZU AUDYCJI TYTUŁU TEGO NIE ZROBIŁ JUŻ KTOŚ INNY (wyświetla się w kolejności alfabetycznej)
Tu jest wykaz zaprojektowanych audycji: http://pressmedia.vilogdansk.pl/index.php/do-nagrania

2) NAPISZ SCENARIUSZ AUDYCJI:

 1. Utwórz artykuł w kategorii: RADIOPROJEKTY

 2. Jako tytuł wpisz tytuł filmu na Youtube
  (koniecznie: artykuły wyświetlane jako alfabetyczny wykaz tytułów umożliwiają sprawdzenie, czy nie dublujemy opisu)

 3. Jako treść wpisu zredaguj 3 (opcjonalnie 4) punkty tekstu:

  1. Podaj link do wybranego filmu

  2. Zredaguj zapowiedź audycji ze ścieżki dźwiękowej wybranego filmu
   (Pamiętaj o kompletnym opisie (CO?, KTO?, GDZIE?, KIEDY?) Często można skorzystać z opisu filmu. Dla ,,KTO?'' czasami trzeba dodatkowo wygooglować informację).

  3. Zredaguj krótkie podsumowanie z informacją co zostało odtworzone
   (np.: ,,Wysłuchaliśmy..." lub ,,Było to...." lub podobnie.)  

  4. Opcjonalnie: Jeśli nie chcesz w nagraniu audycji być wymienionym jako autor audycji z imienia i nazwiska  wpisz w  punkcie słowo: ANONIMOWO

 4. W zakładce: DODATKOWE KATEGORIE wybierz do jakiego/jakich kategorii audycji można przypisać zaprojektowaną audycję
  (Kategoria zaczynające się od słowa RADIOPROJEKTY: )

 

 Każdej osoby z klas dziennikarskich (od dnia 1 marca) obowiązuje (do odwołania) zaprojektowanie co najmniej jednej audycji wg powyższego opisu.

Uwaga! Ocena za zadanie: 1-5 jest uzależniona od

 • jakości formalnej (zawiera wszystkie wymagane elementy)

 • oraz WARTOŚCI merytorycznej (wpisywanie się do tematyki co najmniej jednej podkategorii audycji jako wartościowa do tego działu.)
   
  Nie będą pozytywnie oceniane prace bez merytorycnej wartości dla danego działu audycji. Taka systuacja często występowała w realizoacji obowiązkowych zadań dla SERWISU INFORMACYJNEGO. (NEWSÓW)

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes