Mikołajki w naszej szkole


W poniedziałek, dnia 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy tradycyjne MIKOŁAJKI. Przebieraliśmy się mikołajkowo.
Wszystkie Mikołajki, reniferki, elfy itd. były zwolnione z niezapowiedzianych kartkówek i odpytanek.
Samorząd Uczniowski, w ramach konkursu, będzie oceniał i wybierał najlepsze stylizacje.

Maraton pisania listów w naszym LO


Tradycją VI LO jest organizowanie na przełomie listopada i grudnia we współpracy z Amnesty International Maratonu Pisania Listów.
Tak też zadziewa się i w tym roku. W terminie 26.11.-02.12.2021 w salach 103, 104 , kominkowej oraz na parterze  można było napisać list w obronie więźniów wyznania i sumienia. Szczegóły dotyczące osób , w obronie których pisaliśmy w tym roku , są dostępne na stronie amnesty.org.pl
Zachęcam do konstruktywnej lektury i przemyślanych decyzji.

Za nami Tydzień Edukacji Globalnej 2021!Uczniowie - młodzieżowi liderzy VI LO biorący udział w projekcie EU-WISE finansowanego w ramach programu EU Erasmus+ zorganizowali w tym tygodniu wspaniałą Ekokawiarnię promującą idee fair trade i slow food.

W naszej szkole można było więc skosztować świeżo wyciskanych soków i zielonego smoothi, aromatycznej etiopskiej kawy i wegetariańskich kanapek. Do kupienia były również produkty z certyfikatem jakości fair trade.
Akcja zakończyła się sukcesem więc w przyszłym roku też weźmiemy w niej udział

Święto Niepodległości w naszej szkoleUczennice i uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej przygotowali pod kierunkiem Jolant Mroczkowskiej inscenizację teatralną z okazji Święta Niepodległości przypadającego na dzień 11 listopada. Niestety z powodu dużej ilości klasa przebywających na kwarantannie spektakl mogli zaprezentować w późniejszym terminie, kiedy wszyscy uczestnicy powrócili z kwarantanny. Z powodu ograniczeń cowidowych spektakl obejrzały  w szkolnej aulii tylko wybrane klasy. Całość jednak w ranach działań klas dziennkarskich została zarejestrowana i udostępniona w naszym serisie: pressmedia.wilogdansk.pl (vilo przez V) oraz na szkolnym FACEBOOKU.

Netmeeting z uczniami szkoły w Gliczarowie GórnymW ramach warsztatów dziennikarskich uczennice zaangażowane w reaktywację szkolnego radia z klasy 1B - dziennikarsko-artystycznej przeprowadziły i zarejestrowały  spotkanie z grupą uczennic i uczniów z Gliczarowa Górnego koło Zakopanego. W tym dniu w szkole tej obchodzono święto jej patrona Andrzeja Skupnia-Florka. W trakcie spotkania poprosiłyśmy dzieci z Gliczarowa aby opowiedziały nam o swojej szkole, swoim patronie oraz zaprezentowały nam góralską gwarę oraz góralskie piosenki. Dzieci opowiedziały nam też o swoim teatrzyku oraz projekcie PACYNKOMAT jaki zrealizowały pod kierunkiem swojej nauczycielki Ewy Kempskiej. Zarejestrowane spotkanie obejrzeć można w naszym serwisie klas dziennikarskich oraz na dziennikarskim kanale EYIA [EJA] na Youtube, 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by AgeThemes