dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasze publikacje (SERWIS INFORMACYJNY zobacz: TUTAJ)

życie w mieście - czy jest wygodne?

Tematem tego felietonu będzie porównanie życia w mieście lub poza nim. Gdzie jest najlepiej? Dosyć trudno to określić ze względu na odmienne zdanie każdego i różne upodobania, właśnie dlatego powstaje ten tekst, aby porównać różne miejsca w życiu codziennym.

A więc zacznijmy może od tego że teoretycznie mieszkając w mieście wszędzie nam blisko. W mieście jest wiele więcej sklepów spożywczych ale nie tylko, gdyż mamy tu też więcej szpitali, przychodni, poczt, urzędów i można by tak jeszcze długo wymieniać. Miasto zawsze podzielone jest również na dzielnice, więc każdy sam może wybrać sobie w jakim miejscu chce mieszkać, np. bliżej lasu czy plaży, albo bliżej centrum czy może bardziej na uboczu. Jest wiele możliwości, gdyż miasta zazwyczaj są duże, większe np. od takiej wsi.

ALE, wspominając o wsi trzeba przyznać że życie tam wydaje się dużo bardziej spokojne niż w mieście, gdzie codziennie na prawdę wiele się dzieje. Dodam też że często życie na wsi nie jest takie kosztowne jak w mieście, wystarczy porównać sobie ceny mieszkań i domów. Myślę że na wsi jest też łatwiej ze względu na wielkość takiego miejsca. Wsie zazwyczaj nie są tak wielkie jak miasta i mieszkając tam często po prostu zna się wszystkich lub chociaż większość mieszkańców, dzięki czemu można załatwić więcej spraw "Po znajomości".

Tak jak wspomniałam wcześniej każdy ma swoje własne odmienne zdanie, to znaczy ludzie na wsi powiedzą że lepiej mieszka się w mieście, a Ci z miasta wręcz przeciwnie.

Małgosia Sprawka

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes