dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasze publikacje (SERWIS INFORMACYJNY zobacz: TUTAJ)

Czym jest zakochanie?

Na początku myślałam, że zakochanie to pocałunki, wspólnie spędzone randki i wspomnienia. Jak szybko ktoś zniszczył mi tą wizję. Czasami nieważne są wspomnienia, pocałunek, a nawet sama rozmowa.

Nasze ciała mówią same za siebie. Gdy tylko widzisz tą osobę, chociaż z pewnością zapadłbyś się pod ziemię tego dnia, to odwzajemnisz jej uśmiech.

Właśnie na tym polega „[…]w zdrowiu i w chorobie”. Nie obchodzi cię, czy z tobą rozmawia, kocha cię, tylko to, że jest szczęśliwa. Stwierdziłam, że po co być przy tej osobie, skoro będzie myśleć o kimś innym i nie będzie przy mnie szczęśliwa?

Nie mamy kontroli nad tym, kogo pokochamy lub kochamy. Nie wińcie więc siebie za te uczucia, chociaż mogą się wydawać złe, niewłaściwe oraz niepotrzebne.

Sami też czujcie się potrzebni, jeśli nie komuś, to sobie. Najważniejszą osobą jaką musicie kochać to wy sami. Bez tego nie pokochacie kogoś innego.

Więc jeśli spytacie mnie „Czym jest zakochanie, a czym jest miłość?”, odpowiem tak:

- Na to nie ma jednej formuły. Uczucia zakochania wszyscy możemy lub powinniśmy odczuwać, nawet w małym stopniu. Ale nigdy nie są takie same. Sami musicie swoje uczucie zakochania przymierzać do innych.

Szukajcie wszędzie, w ulubionym sklepie, ukochanej książce, czy nawet w głupim serialu z Netflixa. Jak wiele szczęśliwie i nieszczęśliwie zakochanych. Zobacz jak wielkie trzęsienia ziemi uczuć, a jakie różne barwy i finale związków. 

Bądźcie odważni, bądźcie sobą. Nie daj się ponieść na ślepo zauroczeniu, zakochaniu. JA to coś więcej niż tylko uczucia. Chcę byś kochana  a nie tylko ,,czarowana uczuciami'' i gestami.

Kto z nas nie pragnie aby obiekt naszego zakochania się stał się moją ,,drugą połówką pomarańczy'' gdzie już nie jest ani JA, ani TY a tylko MY. 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes