dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasze publikacje (SERWIS INFORMACYJNY zobacz: TUTAJ)

O LGBTQ+

 
 
Chcę to tu i teraz wykrzyczeć, wyrzucić z siebie to, co mnie boli. To, co w naszym świecie ważne, a jednak wiele z nas o tym zapomina. Mianowicie tolerancja, każdy z nas powinien szanować i akceptować drugą osobę taką, jaką jest. Tymczasem wiele z nas w dzisiejszych latach potrafi opluwać drugiego człowieka tylko z powodu, innej od reszty, orientacji. Gdzie w nas zanikło człowieczeństwo, czemu stajemy się gorsi od zwierząt? Gdzie w nas niby ten człowiek, człowiek, który powinien miłować bliźniego jak siebie samego.
Pośród nas istnieją osoby, które urodziły się w złym ciele, ale czy to ich wina? NIE. Oni po prostu chcą być sobą, chcą pokazywać to kim są, kim się czują. Czemu próbujemy im to odebrać? Czemu próbujemy ich stoczyć na dno? Bo ich płeć biologiczna nie jest taka sama jak ich tożsamość płciowa? Bo idą za marzeniami? Takie osoby często przez takie nasze zachowanie, mogą mieć problemy psychiczne, myśli samobójcze. Może to prowadzić do licznych prób, do tych udanych i tych nie udanych. Czy tego chcemy? Czy chcemy mieć na sumieniu czyjąś śmierć tylko dlatego, że mieliśmy jakieś "widzimisię"?
Czy osoby, które nie są heteroseksualne nie mają prawa do życia? MAJĄ. Każdy ma prawo do życia, Każdy ma prawo do przeżycia życia w taki sposób jaki chce i w taki sposób, jaki jest mu pisany. Nikt z nas nie może nikomu wmawiać, że tak nie jest. DLACZEGO? Dlaczego tak bardzo interesuje Ciebie kogoś sypialnia? Czułość jednej osoby do drugiej nie powinna Ciebie w żaden sposób obrzydzać. Tacy ludzie, których to obrzydza są chorzy. Nie ma nic złego w przytuleniu kogoś tej samej płci, w pocałowaniu go będąc na dworze. Każdy z nas okazuje uczucia w mniejszym, czy większym stopniu. Nie zakazujmy innym okazywać uczuć. My możemy to czemu oni nie?
Zjawisko nietolerowania innego człowieka, nieakceptowania go, prześladowania tylko z powodu orientacji lub bycia transeksualnym to nie żadna fobia. Ludzie! Takie zjawisko nazywamy nienawiścią do drugiego człowieka i niczym więcej! Nic nie usprawiedliwia nas podczas krzywdzenia drugiego człowieka. Pobijesz kogoś, bo ktoś nie ma takiego koloru włosów jak ty? No chyba nie. W organizmie człowieka jest wiele rzeczy wrodzonych, których nie da się zmienić, jak orientacja. Orientację możemy odkrywać, ale "dostajemy" ją od razu przy urodzeniu. A pierwsze objawy transeksualizmu pojawiają się jeszcze w łonie matki. Tak samo kolor skóry, czy oczu. Proszę, przestańmy gardzić drugim człowiekiem, przestańmy krzywdzić ludzi. Proszę, nie napawajmy się nienawiścią do drugiej osoby. Bądźmy ludźmi.
Bolą mnie te wszystkie napady na marsze równości, jesteśmy równi, powinniśmy być równi. NIE MASZ PRAWA nigdy nikogo pobić tylko dlatego, że był na takim marszu. To z Tobą jest wtedy coś nie tak. Jestem LGBTQ+ i się tego nie zamierzam wstydzić, lecz nie zamierzam też któregoś dnia zostać pobita tylko dlatego, że zakochuję się w osobie, a nie w jej płci. W swoim życiu też mam wiele takich ludzi i przyznać muszę, że są wspaniali. Oczywiście nie wszyscy, ale bycie złym nie bierze się z bycia gejem, lesbijką etc.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes