To prawdopodbnie pierwszy kucyk w Polsce, a może i na świecie! Luis z Zakopanego długie lata pomagał w rehabilitacji dzieci. W ubiegłym roku sam uległ poważnemu wypadkowi i stracił kopytko.Weterynarze sugerowali, by uśpić kucyka, jego właścicielka postanowiła jednak walczyć. Dziś Luis nie tylko żyję, ale i galopuje dzięki unikatowej protezie.

"Dyrektorka Szkoły Samorządowej (tu Pawłowicz podała dane szkoły) doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały zobowiązującej nauczycieli, aby zwracali się do 10-letniego ucznia, chłopca, per Agnieszka, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywilnego zlekceważono" napisała 6 kwietnia na Twitterze sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

W dniu 17.03 o godzinie 15:00 odbyła się konferencja dotycząca obecnej sytuacji w Polsce jak i na całym świecie. Minister zdrowia - Adam Niedzielski poinformował obywateli o 25 052 nowych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem, oraz o śmierci 453 osób. Dowiedzieliśmy się również, że 73% respiratorów jest zajętych przez osoby chore. Nowe obostrzenia zostaną wprowadzone w życie od 20.03 i potrwają wstępnie do 09.04.

Dnia 10 lutego na 24 godziny programy telewizyjne zniknęły, radia nic nie grały, portale internetowe schowały się za czarnymi ekranami. Państwo obciążyło media mówiąc, że będzie to ,,składka" wprowadzona przez Covid-19.  ,,W ten sposób chcemy pokazać widzom, że mogą zostać pozbawieni wyboru i różnorodności, do których są przyzwyczajeni."-piszą media na instagramie. 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes