HIT multimedialny do zdalnego nauczania: Screencast 'o Matic

Absolutnym hitem dla wspierania edukacji nowymi technologiami jest aplikacja ScreenCast o' Matic. Szczególnie użyteczna może być w czasach konieczności realizacji edukacji na odległość.

Do pobrania lub użycia online: 

https://screencast-o-matic.com/

Aplikacja ta może być używana online przez przeglądarkę internetową lub zainstalowana na komputerze (opcja zdecydowanie wygodniejsza). Program ten służy do nagrywanie tego co dzieje się na monitorze komputera z możliwością własnej narracji przez mikrofon również z możliwością wykorzystania kamery dołączonej do urządzenia rejestrującego.

CO WAŻNE: obecnie aplikacja ta dostępna jest również na smartfony oraz tablety.

Program może służyć do tworzenia przez nauczycieli krótkich pokazów instruktażowych.

Doskonałym też pomysłem jest, aby uczeń w ramach zadania do wykonania sam opowiedział o treści zadania jakie wykonał i przedstawił jego prezentację.

Kilka lat temu nagrałem krótką. ale wydaje mi się, że wystarczająco wyczerpującą instrukcję użycia tego programu:

 

Pomysłów na wykorzystanie tego programu może być wiele. Można za jego pomocą utworzyć za jednym zamachem relację-reportaż, jak poniżej reportaż z letniego obozu internetowego w 2013 r. Reportaż zrealizowany bez montażu. W trakcie realizacji użyliśmy STOP nagrywania i kolejno wymienialiśmy się przy komputerze, nagrywając kolejny fragment. W filmie poniżej, nagrywanym ,,na żywo'' nie usunęliśmy kilku wpadek nagrywania.

 

A ten filmik ej) był już dodatkowo montowany, aby dodać tło muzyczne oraz napisy, ale cały był nakręcony ScreenCastem z laptopa nauczyciela w pracowni informatycznej (Gimnazjum nr 19 w Gdańsku w 2015 r.) Od tamtego roku aplikację mocno rozwinięto i dodano do niej, między innymi,  narzędzia do montażu filmu.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes