HIT multimedialny do zdalnego nauczania: Screencast 'o Matic

Absolutnym hitem dla wspierania edukacji nowymi technologiami jest aplikacja ScreenCast o' Matic. Szczególnie użyteczna może być w czasach konieczności realizacji edukacji na odległość.

Do pobrania lub użycia online: 

https://screencast-o-matic.com/

Aplikacja ta może być używana online przez przeglądarkę internetową lub zainstalowana na komputerze (opcja zdecydowanie wygodniejsza). Program ten służy do nagrywanie tego co dzieje się na monitorze komputera z możliwością własnej narracji przez mikrofon również z możliwością wykorzystania kamery dołączonej do urządzenia rejestrującego.

CO WAŻNE: obecnie aplikacja ta dostępna jest również na smartfony oraz tablety.

Program może służyć do tworzenia przez nauczycieli krótkich pokazów instruktażowych.

Doskonałym też pomysłem jest, aby uczeń w ramach zadania do wykonania sam opowiedział o treści zadania jakie wykonał i przedstawił jego prezentację.

Kilka lat temu nagrałem krótką. ale wydaje mi się, że wystarczająco wyczerpującą instrukcję użycia tego programu:

 

Pomysłów na wykorzystanie tego programu może być wiele. Można za jego pomocą utworzyć za jednym zamachem relację-reportaż, jak poniżej reportaż z letniego obozu internetowego w 2013 r. Reportaż zrealizowany bez montażu. W trakcie realizacji użyliśmy STOP nagrywania i kolejno wymienialiśmy się przy komputerze, nagrywając kolejny fragment. W filmie poniżej, nagrywanym ,,na żywo'' nie usunęliśmy kilku wpadek nagrywania.

 

A ten filmik ej) był już dodatkowo montowany, aby dodać tło muzyczne oraz napisy, ale cały był nakręcony ScreenCastem z laptopa nauczyciela w pracowni informatycznej (Gimnazjum nr 19 w Gdańsku w 2015 r.) Od tamtego roku aplikację mocno rozwinięto i dodano do niej, między innymi,  narzędzia do montażu filmu.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by AgeThemes