dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

 

W ostatnich dniach esportową społeczność obiegła bardzo smutna wiadomość. Jedna z najbardziej znanych kobiet na scenie VALORANT, nazywana przez niektórych "królową" — Kyedae "Kyedae" Shymko poinformowała w swoich mediach, że jest poważnie chora, ponieważ zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową. Teraz zdecydowała się ona zdradzić swoim fanom nieco więcej szczegółów dotyczących diagnozy.

Szczegóły fatalnej diagnozy 21-latki

 Powiedziała w mediach społecznościowych o swojej chorobie i o tym, że rozpoczyna proces leczenia, który wpłynie na częstotliwość prowadzonych przez nią transmisji na żywo. Z oczywistych względów jest ich mniej, ale streamerka nie rezygnuje z nich kompletnie. Na jednej z ostatnich Shymko postanowiła ujawnić swoim fanom szczegóły diagnozy, którą usłyszała od lekarzy

"Kiedy dowiedziałam się, że mam raka po prostu się roześmiałam. Przepraszam, jeśli "uruchomię" kogoś z was lub sprawię, że ktoś poczuje się niekomfortowo, ale jedyne co robiłam w trakcie tego (słyszenia diagnozy — przyp. red.) to był śmiech. [...] Bądźmy prawdziwi tutaj, jeśli będę smutna, a następnie przejdę "Ah, mam raka", to on nagle nie zniknie".

 

Sylwia Chutnik, Wojciech Szumowski, Rafał Kowalski, Wojciech Śledź, Marek Suchar, Miriam Synger i inni będą gośćmi 8. Shalom Polin - Gdańskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej 2023. W programie wydarzenia, które potrwa od 31 marca do 2 kwietnia, znalazły się pokazy filmowe, dyskusje, warsztaty i spotkania autorskie. Wstęp wolny.

Dwa lata temu na plaży w Sopocie pojawiła się kilkusetmetrowa rura, którą transportowano piasek z pogłębianego dna. Nieoczekiwanie stała się hitem wśród spacerowiczów, którzy zaczęli traktować ją jak siedzisko. Zainspirowało to sopocki MOSiR do ustawienia w tym miejscu ławek. W najbliższych tygodniach 50 siedzisk stanie na plaży.

W McDonaldzie w Ustroniu kręcony jest spot reklamowy promujący Burgera Drwala. Na potrzeby produkcji reklamy lokal został przyozdobiony. Ogromna konstrukcja została zamontowana wokół budynku, cały wygląda jak ubrany w zimowy sweterek. Również wnętrze restauracji się zmieniło.

Rozpoczynają się konsultacje dotyczące utworzenia parku kulturowego na terenie Śródmieścia. Do końca listopada będą odbywały się spotkania, debaty i warsztaty, podczas których wypracowane zostaną zasady funkcjonowania tej przestrzeni. I debata już dziś, 13 października, o godz. 18.00, w Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40. Zapraszam was do udziału.

Mężczyzna z wykrywaczem metalu poszukujący starych części ciągnika na polu ornym odkrył coś zupełnie innego: dzbanek pełen XVII-wiecznych monet zakopanych pod ziemią.


Skarb – ogromny zbiór około 1000 miedzianych monet – został znaleziony pod koniec lutego w pobliżu małej wsi Zaniówka w pobliżu granicy z Białorusią i Ukrainą, przez miejscowego Michała Łotysa.

Łotys używając wykrywacza metali szukał części zamiennych do traktora swojej siostry. Kiedy instrument zaczął pikać na jednym z pól farmy, zeskrobał warstwę wierzchniej warstwy gleby.  To ujawniło monety wysypujące się z potłuczonego glinianego siwaka.

Używanie wykrywacza metali do wyszukiwania zakopanych relikwii bez pozwolenia jest w Polsce nielegalne, dlatego Łotys skontaktował się z archeologami w Lublinie, którzy następnego dnia odwiedzili farmę i przekazali znalezisko do depozytu w Dziale Archeologii Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

 

źródło:https://geekweek.interia.pl/historia/newsamp-na-lubelszczyznie-odkryto-niesamowity-skarb-z-xvii-wieku-wsz,nId,6632315

Tags:

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes