dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Bella Hadid w sprejowej sukience na pokazie Coperni.

 

Piątkowe (30.09) zamknięcie pokazu marki Coperni będzie jednym z najsłynniejszych momentów w historii paryskiego Tygodnia Mody. W Paryżu mówili o nim wszyscy, porównując technologiczny spektakl Sébastiena Meyera i Arnaud Vaillan do słynnego pokazu Alexandra McQueena z 1999 r.


 Jak podaje amerykański magazyn VOGUE "Dla wszystkich tych, którzy mówili, że moda już nie potrafi zaskakiwać. Podczas pokazu Coperni na wiosnę-lato 2023 w Paryżu trzech artystów wykonało suknię na żywo, używając specjalistycznej farby w sprayu, która w ciągu kilku minut zastygła na ciele Belli Hadid."

Sukienka na jej ciele została wykonana przy użyciu Fabricanu - materiału w sprayu, który twardnieje tworząc tkaninę nadającą się do noszenia.

 Projektanci Sébastien Meyer i Arnaud Vaillan dedykowali kolekcję swojej marki Coperni "kobietom tego świata", pisząc w notatce towarzyszącej pokazowi słowa manifestu: "to do was, kobiety, które przekraczacie swoje ciało i nigdy nie ugniecie swojego spojrzenia przed drutem kolczastym moralności".

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes