dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Greta Thunberg przekazała 100 000 $ nagrody na UNICEF

Greta Thunberg otrzymaną nagrodę Human Act Award w wysokości 100 000 USD przekazała do UNICEF, HumanActDk wyrównał tę darowiznę o dodatkową kwotę 100 000 USD na łączną sumę 200 000 USD..

'ResponsiveMedia' plugin by Geoff Hayward.


Greata poinformowała na swoim profilu Instagrama:
Rozpoczynamy wspólną globalną kampanię finansową - Let's Move Humanity for Children in the Fight Against w celu wsparcia wysiłków UNICEF na rzecz ochrony i ratowania życia dzieci podczas kryzysu epidemii koronowirusa.

Ludzie najbiedniejsi i najsłabsi są zawsze najbardziej dotknięci kryzysem.
Podobnie jak kryzys klimatyczny, skutki pandemii koronawirusa będą najbardziej szkodliwe dla dzieci w biednych krajach, w najbiedniejszych dzielnicach oraz dla tych, które są już w trudnej sytuacji i znajdują się w trudnej sytuacji.

Ponad 1,5 miliarda dzieci jest dziś dotkniętych zamknięciem szkół.
Ma to bezpośredni wpływ na możliwości uczenia się milionów osób i młodych ludzi, posiłku na lunch oraz dostępu do wody i urządzeń sanitarnych.

Ponad 300 milionów dzieci w wieku szkolnym polega na szkołach jako źródle codziennego żywienia.

Miliony dzieci nie mają dostępu do nauki na odległość. Podział cyfrowy jest przykładem globalnych nierówności dotykających najbardziej wrażliwe dzieci.

Nawet jeśli dzieciom jak dotąd oszczędzono najpoważniejsze objawy wirusa Covid-19, życie i zdrowie dzieci są już zagrożone. Wynika to głównie z braku dostępu do usług opieki zdrowotnej - zarówno dla dzieci, jak i kobiet w ciąży - z powodu zawieszenia kampanii szczepień oraz braku żywienia.

Gdy globalne służby zdrowia zostaną przytłoczone, w 2020 r. Nastąpi wiele dodatkowych zgonów dzieci.

Jest to globalny kryzys i dla milionów dzieci będzie to miało wpływ na całe życie. Musimy działać teraz - ze względu na każde dziecko.

Czas jest teraz i potrzebujemy twojej pomocy w ochronie dzieci. Wpłać dzisiaj na
 
 
 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes