dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Autorytety. Lech Bądkowski - wystawa w ECS

Od 22 lutego do 7 marca 2020 roku w Europejskim Centrum Solidarność za darmo można obejrzeć wystawę poświęconą Lechowi Bądkowskiemu.

Znalezione obrazy dla zapytania: Lech BądkowskiHistoria działacza Solidarności pokazywana jest z okazji setnej rocznicy jego urodzin. 

Wystawie towarzyszą warsztaty dla Dzieci i Młodzieży:

WARSZTATY SPECJALNE DLA UCZNIÓW

■ termin | 1 marca – 31 grudnia 2020 (z wyłączeniem lipca i sierpnia)
■ dni | poniedziałek – piątek, godz. 9.00, 11.00, 13.00
(w marcu, kwietniu, październiku – grudniu zajęcia nie odbywają się we wtorki)
■ czas | 1,5 godziny zegarowej
■ dla kogo | uczniowie klas 5–8 szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych
■ maksymalna liczebność grupy | 30 osób (nie licząc opiekunów)
■ koszt | 10 zł/os., 1 nauczyciel na 10 uczniów bezpłatnie
■ rezerwacja online: www.ecs.gda.pl/Formularz

Poznajcie Lecha Bądkowskiego (1920–1984) – dziennikarza, pisarza, działacza społecznego, sygnatariusza Porozumień Sierpniowych, orędownika kaszubskości. Zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności na specjalną edycję warsztatów z okazji 100 rocznicy urodzin tego nietuzinkowego człowieka, którego Rada Miasta Gdańska uczyniła patronem 2020 roku.


SZKOŁA PODSTAWOWA | KLASY 5–8

GRYF WOLNOŚCI
Wspólnie poznamy znaczenie słowa wolność, razem poszukamy śladów Lecha Bądkowskiego w przestrzeni wystawy stałej, przypomnimy codzienność w PRL, porozmawiamy o odwadze i strajku w Stoczni Gdańskiej. Naszym przewodnikiem będzie Gryf – mityczny stwór, który nierozerwalnie związany jest z Pomorzem. Wiecie dlaczego?

metody: opowiadanie historii, aktywne słuchanie, praca w grupach, korzystanie z narzędzi interaktywnych w przestrzeni wystawy stałej ECS, ćwiczenia z kartą pracy, analiza materiałów zdjęciowych, zwiedzanie sal B, A, C wystawy stałej


SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

PSEUDONIM JANTAR
Od generała Władysława Sikorskiego otrzymał order Virtuti Militari za odmowę wykonania rozkazu. Choć urodził się w Toruniu, to Gdańsk i Kaszuby wybrał za swoją ojczyznę. Znajdował się na celowniku Służby Bezpieczeństwa. Był i jest inspiracją dla wielu osób. Życie Lecha Bądkowskiego poprowadzi nas przez historię PRL, przybliży idee solidarności w Stoczni Gdańskiej, która tchnęła ducha odwagi przed zbliżającym się stanem wojennym. Razem poszukamy w przestrzeni wystawy stałej gdańskich śladów Lecha Bądkowskiego.

metody: opowiadanie historii, aktywne słuchanie, praca w grupach, korzystanie z narzędzi interaktywnych w przestrzeni wystawy stałej ECS, ćwiczenia z kartą pracy, analiza materiałów źródłowych, zwiedzanie sal B, A, C wystawy stałej, ćwiczenia w sali warsztatowej

 


informacja za: https://ecs.gda.pl/title,LECH_BADKOWSKI__AUTORYTETY_%7C_warsztaty_specjalne_dla_uczniow,pid,2164.html

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes