dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Etykietka "patointeligencja" jest przykra, ale prawdziwa. Co licealiści mówią o piosence Maty

Od kilku dni polski Youtube żyje piosenką Patointeligencja rapera Maty (syna prof. Marcina Matczaka). Mata jest absolwentem Batorego – warszawskiego liceum znanego z wysokiego poziomu nauczania, ale też z obnoszenia się z bogactwem i statusem społecznym.

Raper śpiewa o ciśnieniu, jakiemu poddawani są zdolni uczniowie z “dobrych domów” i o tym, jak w efekcie popadają w uzależnienia oraz problemy w relacjach.

W Gazecie Wyborczej Dziś ukazał się artykuł  rozmowy na temat Patointeligencji z licealistami z Warszawyhttp://gazetawyborcza.enewsletter.pl/k3/451/jey/22ihs/8d227e2b80694/1H9TerrbJ
- To wszystko, o czym śpiewa Mata, dzieje się naprawdę. Alkohol, narkotyki, niechciane ciąże. One nie zdarzają się tylko na blokowiskach, nie dotyczą tylko "dresów", ale też chłopców z dobrych domów. Hip-hop czy rap tego wcześniej nie zauważał, bo w tej muzyce było takie przekonanie, że prawdziwe problemy mają tylko chłopaki z ławek przed blokami. A one się zdarzają niezależnie od tego, w jakiej rodzinie kto się wychował i może dlatego to wywołało taką sensację - mówi Kasia z liceum Goethego. 

 

(info za newsletterem GW:  Wydarzenia dnia, 17 grudnia 2019 / Aleksandra Sobczak)

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes