dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

PlusLiga: Zawiercie kolejny raz zdobyte. Aluron Virtu CMC rozbity przez Trefla Gdańsk !!

Dnia 4.12 w rozegranym awansem z 12. kolejki PlusLigi spotkaniu siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie przegrali z Treflem Gdańsk 0:3. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego nie po raz pierwszy w tym sezonie rozegrali znakomite spotkanie z wyżej notowanym rywalem. Natomiast Zawiercianie ponieśli drugą z rzędu porażkę we własnej hali.

W środkowej części pierwszego seta inicjatywę przejęli siatkarze Trefla (9:12)., którzy powiększyli potem przewagę. Po skutecznym ataku Bartosza Filipiaka gospodarze przegrywali już 11:17, i choć zerwali się do odrabiania strat, nie byli już w stanie dogonić rywali. Na przeszkodzie stanęła ambitna postawa rywali, ale też błędy własne – zawiercianie popełnili ich w tej partii aż dziesięć. Po jednym z nich – serwisie w siatkę, goście mieli piłkę setową (18:24). Wynik na 19:25 ustalił sprytną kiwką za blok Ruben Schott.

Druga partia przyniosła zdecydowanie więcej emocji od pierwszej. Lepiej rozpoczęli ją gospodarze, którzy uzyskali przewagę po serii dobrych zagrywek Mateusza Malinowskiego (6:3). Potem prowadzili jeszcze 10:6, ale w środkowej części seta to przyjezdni zaczęli forsować swój styl gry. W efekcie odrobili straty (12:12), a w dalszej części uzyskali przewagę (17:19). W końcówce Jurajscy Rycerze popełnili kilka błędów w ataku (19:22). Po skutecznym ataku Pawła Halaby goście mieli piłkę setową przy stanie 20:24 i zwycięstwo właściwie na wyciągnięcie ręki. Znów jednak błysnął w polu zagrywki Malinowski, który dwoma asami doprowadził do rywalizacji na przewagi. Trud jego był jednak daremny. Skuteczny atak Filipiaka i blok na Wojciechu Ferensie przesądziły o zwycięstwie gdańszczan (24:26).

 W trzecim secie od początku oglądaliśmy wyrównaną walkę i żadna ze stron przez dłuższy czas nie była w stanie zbudować znaczącej przewagi (5:5, 10:10). Gdańszczanie odskoczyli na trzy oczka po skutecznym ataku Wojciecha Grzyba (14:17), ale zawiercianie odrobili straty (20:20). Znów oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Gdy Filipiak przebił piłkę na wolne pole, goście mieli piłkę meczową (24:23), ale po chwili Ferens doprowadził do rywalizacji na przewagi. W niej skuteczny atak Halaby i blok na Malinowskim przesądziły o zwycięstwie Trefla w tej partii (24:26) i w całym meczu.

Aluron: Walińaski, Malinowski, Ferreira, Kania, Verhees, Masny, Andrzejewski (libero) oraz Koga (libero), Ferens, Dosanjh.

 Trefl: Filipiak, Janusz, Schott, Halaba, Crer, Grzyb, Olenderek (libero) oraz Majcherski (libero), Jakubiszak, Mordyl.

 MVP: Pablo Crer (Trefl)

'ResponsiveMedia' plugin by Geoff Hayward.

 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes