dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing)
nasz serwis informacyjny

PlusLiga. Cuprum Lubin- Trefl Gdańsk: bez niespodzianki w Lubinie. Trefl wygrywa za trzy punkty

Na Dolnym Śląsku obyło się bez niespodzianki. Komplet punktów zgarnęła  ekipa Trefla Gdańsk, która bez większych problemów pokonała Cuprum Lubin w trzech setach.

W pierwszym secie oglądaliśmy wyrównaną i zaciętą rywalizację obu ekip. W środkowej części odskoczyli gdańszczanie, ale skuteczny atak Jakuba Ziobrowskiego i dwa punktowe bloki Przemysława Smolińskiego pozwoliły siatkarzom Cuprum odrobić straty. Po asie serwisowym Ziobrowskiego gospodarze prowadzili 23:20 i wydawało się, że pewnie wygrają tę partię. Cztery kolejne punkty zapisali na swym
koncie przyjezdni, a seta rozstrzygnęła ostatecznie długa rywalizacja na przewagi. Wygrali ją siatkarze Trefla, którzy w ostatniej akcji zablokowali Ziobrowskiego (27:29).

Drugi set od początku toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Winiarskiego (4:10), którzy dobrze prezentowali się w polu zagrywki i skutecznie grali w ataku. Gospodarze dopiero od stanu 7:14 włączyli się do gry. Zdołali zmniejszyć punktowy dystans do trzech oczek (13:16, potem 19:22), ale to było wszystko, na co pozwolili im gdańszczanie. Skuteczne ataki Wojciecha Grzyba i Szymona Jakubiszaka oraz blok w ostatniej akcji przyniosły gościom decydujące punkty (19:25).

W trzeciej partii, po początkowej przewadze gospodarzy, inicjatywę znów zaczęli przejmować siatkarze Trefla (12:14, 15:18, 16:20), którzy w końcówce spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Grzyb atakiem ze środka wywalczył piłkę meczową, a w kolejnej akcji Bartosz Filipiak zakończył to spotkanie asem serwisowym (19:25).

MVP: Bartosz Filipiak.

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 0:3 (27:29, 19:25, 19:25)

'ResponsiveMedia' plugin by Geoff Hayward.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.