dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Ławki zamiast rury na plaży

Dwa lata temu na plaży w Sopocie pojawiła się kilkusetmetrowa rura, którą transportowano piasek z pogłębianego dna. Nieoczekiwanie stała się hitem wśród spacerowiczów, którzy zaczęli traktować ją jak siedzisko. Zainspirowało to sopocki MOSiR do ustawienia w tym miejscu ławek. W najbliższych tygodniach 50 siedzisk stanie na plaży.

Wiosną 2021 r. odwiedzający plażę w Sopocie mogli podziwiać nietypową kilkusetmetrową instalację, która leżała wzdłuż plaży po zachodniej stronie molo. Była to rura refulacyjna, którą wykorzystano do przesyłu piasku wydobywanego przy okazji pogłębienia dna morskiego.

Była ona prawdziwym hitem wśród osób, które w słoneczne dni wypoczywały na sopockiej plaży. Rura okazała się idealną ławeczką, na której można było usiąść i podziwiać widoki albo coś przekąsić.

Pomimo, że rura zniknęła z plaży, gdy spełniła swoje zadanie, to nie brakowało głosów, że jakaś forma siedzisk bardzo by się w tym miejscu przydała.

Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższych tygodniach na sopockiej plaży stanie aż 50 ławek, które już czekają na instalację.

Tak będą wyglądały ławki, które zostaną umiejscowione na plaży w Sopocie.

Tak będą wyglądać ławki, które zostaną ustawione na plaży.

Łącznie sopocki MOSiR zamówił aż 130 ławek, przy czym 80 z nich zainstalowanych zostanie na molo, gdzie zastąpią wysłużone już stare siedziska. Te będą koloru białego. Naturalny drewniany odcień będą miały z kolei ławki ustawione na plaży.

 

 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes