dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Slipknot nie przestaje działać. Niedługo po wydaniu nowej płyty zaskoczyli fanów kolejnym singlem.

Slipknot nie przestaje działać. Niedługo po wydaniu nowej płyty zaskoczyli fanów kolejnym singlem.

Slipknot tuż po intensywnej trasie koncertowej, wydaniu kilku singli oraz swojej siódmej płyty studyjnej nie przestaje działać.

Bez wcześniejszych zapowiedzi 02.02.2023 roku zespół opublikował utwór pod tytułem „Bone Church”.

Poza stylem muzyki i teledyskiem fakt wydania tego singla nie nawiązuje do poprzedniej płyty i raczej nie zapowiada nowej. Można wnioskować w ten sposób na podstawie wypowiedzi członka zespołu Shawn’a Crahan’a, który twierdzi, że powinni się oni skupić na jak najczęstszym wydawaniu EP-ek i pojedynczych singli.

Okoliczności powstania „Bone Church” są trochę bardziej odległe. Mianowicie nagrano go blisko dekadę temu podczas trasy koncertowej promującej album .5: The Gray Chapter. Utwór jest samodzielnym wydawnictwem zespołu.

Tak opisał powstanie „Bone Church” Crahan:

"W trasie, za kulisami każdego koncertu, mamy 'jam room', w którym gramy, ćwiczymy, rozgrzewamy się, a czasami próbujemy nowe pomysły. 'Bone Church' rozpoczął swoje życie w jam roomie podczas trasy koncertowej '.5: The Grey Chapter.' Od tamtej pory przybliżaliśmy go do nadania mu życia i wreszcie jest. To jest dla fanów – dalsza wizja w głąb historii Slipknot, która wciąż jest pisana. Niech wam się podoba."

 


ŹRÓDŁA: https://www.eskarock.pl/radar/niespodzianka-slipknot-wydal-nowy-singiel-i-teledysk-bone-church-to-klimat-5-the-gray-chapter-aa-5wp1-TtVe-FXVw.html ; https://www.groove.pl/slipknot/bone-church/piosenka/1022610 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes