dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Linkin Park wypuścił „nowy” kawałek z udziałem Chester’a Bennington’a. Jak to możliwe?

Linkin Park wypuścił „nowy” kawałek z udziałem Chester’a Bennington’a. Jak to możliwe?

 

06 lutego 2023 roku zespół Linkin Park opublikował nieznany dotąd singiel. Można na nim usłyszeć głos Bennington’a- zmarłego w 2017 roku lidera i wokalisty grupy.

Jak się okazuje „Lost”, bo taki tytuł ma wspominany utwór, miał trafić do albumu „Meteora”. Tak się jednak nie stało. Członkowie kapeli stwierdzili, że zbyt przypomina on inny wielki hit na tej płycie, czyli „Numb”, więc zamiast niego umieścili tam piosenkę w innym klimacie.

Pytanie, dlaczego opublikowano go akurat teraz?

Członkowie Linkin Park lubią celebrować okrągłe jubileusze swoich albumów. Przykładają się do tego i dają fanom jakościowy produkt, tak, aby mogli poczuć jakby grupa znów wydawała nową muzykę.

Z okazji 20-lecia „Hybrid Theory” w 2020 roku zaskoczyli fanów specjalną edycją płyty w różnych formatach, boxami pełnymi nieznanych nagrań demo, wideo na DVD i innych ciekawostek. Podczas tworzenia reedycji pomagali im najwierniejsi fani z całego świata dzieląc się własnymi materiałami z początku działalności zespołu.

 

W tym roku przypada właśnie 20 rocznica „Meteory” i również w jej przypadku będziemy mogli cieszyć się box-setem pełnym ciekawostek i filmów z występów na żywo. Będzie w nim m.in. płyta „Lost Demos” i jak sama nazwa mówi znajdziemy na niej nagrania demo, które zaginęły gdzieś w czasie i nie ujrzały dotąd światła dziennego.

Singiel „Lost” jest jej częścią.

Mike Shinoda wyraził się o utworze w następujący sposób:

„Odnalezienie ‘Lost’ było jak znalezienie ulubionego zdjęcia, o którym zapomniałeś po jego zrobieniu, jakby czekało na odpowiedni moment by się ujawnić.”

Warto wspomnieć, iż „Meteora” jest 8 najlepiej sprzedającą się płytą w XXI wieku.

 

 


ŹRÓDŁA: https://www.instagram.com/p/CoeH6yMLpAQ/?igshid=YmMyMTA2M2Y= ; https://youtu.be/8V83j1R4_u4 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes