dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Wykoleił się kolejny pociąg.

W Van Buren Township, niedaleko Detroit (USA), wykoleił się w czwartek pociąg z wagonem przewożącym niebezpieczne materiały. Przyczyna katastrofy nie jest jeszcze jasna. To drugi w tym miesiącu taki wypadek w Stanach Zjednoczonych.

Katastrofa kolejowa w stanie Michigan wydarzyła się w czwartek. Z informacji policji wynika, że nikt nie doznał obrażeń. Obszar wokół miejsca wypadku nie był objęty sytuacją zagrożenia.

Nie było to jednak oczywiste – w jednym z wagonów przewożony był ciekły chlor. Jak przekazały służby bezpieczeństwa z Van Buren Township, znajdował się on jednak na tyle składu. Wykoleiły się natomiast wagony z przodu.

Zgodnie z informacją telewizji Fox News, także Departament ds. Środowiska i Energii Wielkich Jezior (EGLE) stanu Michigan potwierdził, że wstępne raporty nie wskazują na zagrożenie dla społeczeństwa w związku z wykolejeniem. Personel EGLE jest w drodze do Van Buren Township, aby pomóc w ocenie sytuacji.

 

 

 

 

Źródło: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/usa-wykoleil-sie-kolejny-pociag-przewozil-niebezpieczna-substancje?_gl=1*1n742df*_ga*MTY4NTk3NTMxMS4xNjc2NTYyMDE5*_ga_MPM3D93P3J*MTY3NjYyMDI5MC4yLjEuMTY3NjYyMDM1OS42MC4wLjA.

 

 

 

 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes