dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Cyklon i trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii

W ciągu ostatnich kilku tygodni, Nowa Zelandia została dotknięta przez dwa poważne zdarzenia:

cyklon Fehi oraz trzęsienie ziemi. Cyklon Fehi uderzył w zachodnie wybrzeże Nowej Zelandii, a trzęsienie ziemi miało miejsce na południowej wyspie tego kraju.

Cyklon Fehi spowodował, że setki ludzi zostało pozbawionych dachu nad głową, ponieważ ich domy zostały zniszczone przez silny wiatr i powodzie. Rzeka, która przepływa przez miasto Westport, wylewała i zalała wiele domów, sklepów i firm. Wiele osób straciło swoje domy i wszystkie swoje dobytek, w tym wiele drogich przedmiotów, które zbierali przez całe swoje życie. Ratownicy próbowali pomóc ludziom, którzy zostali uwięzieni w swoich domach lub samochodach, a armia Nowej Zelandii i lokalne władze zorganizowały tymczasowe schroniska dla ludzi, którzy stracili swoje domy.

Wkrótce po tym, jak cyklon Fehi uderzył w Nową Zelandię, trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 uderzyło na południowej wyspie kraju. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na wschód od miasta Te Araroa. Trzęsienie ziemi miało miejsce o 2:27 rano, co spowodowało, że wiele osób zostało obudzonych przez wstrząsy. Na szczęście, dzięki dobremu planowaniu i solidnej budowie, nie odnotowano poważniejszych szkód materialnych ani strat w ludziach.

Nowozelandzkie władze włączyły się w pomoc dla poszkodowanych po obu tych katastrofach. Premier kraju, Jacinda Ardern, powiedziała, że rząd jest w stałym kontakcie z lokalnymi władzami i że robione są wszystkie możliwe wysiłki, aby pomóc poszkodowanym. Wszystkie rządy świata zaczęły wyrażać swoje poparcie i wysyłać pomoc finansową, aby pomóc Nowej Zelandii przezwyciężyć te trudne czasy.

Jednym z pięknych aspektów ludzkości jest to, że w obliczu takich tragedii ludzie łączą się i pomagają sobie nawzajem. Możemy mieć nadzieję, że ludzie z całego świata będą nadal łączyć się,

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes