dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Wszystko, co wiemy o filmowej biografii Kate Moss.

Film „Moss & Freud” skupi się na relacji między supermodelką a brytyjskim malarzem Lucianem Freudem, dla którego Kate Moss pozowała na początku lat 2000. 

Fabuła: 2002 roku Kate Moss przyznała w jednym z wywiadów, że jej największym marzeniem jest pozować dla Luciana Freuda. Malarz, gdy o tym usłyszał, zaprosił supermodelkę do swojego studia. – To on nauczył mnie dyscypliny. Gdy spóźniłam się chociaż pięć minut, zamykał mi drzwi przed nosem – wspominała po latach. Freud nie zdawał sobie jednak sprawy, że powodem jej spóźnień był fakt, że Moss właśnie się dowiedziała, że jest w ciąży. Gdy mu to powiedziała, stał się bardziej wyrozumiały. Supermodelka spędzała u niego trzy wieczory w tygodniu, trwając w nieruchomych pozach nawet przez osiem godzin.

W roli supermodelki zobaczymy Ellie Bamber, znaną z takich produkcji, jak „Zwierzęta nocy”, „Wąż” czy nowe „Willow”. Luciana Freuda zagra legenda brytyjskiego kina Derek Jacobi. Reżyserem i scenarzystą filmu jest James Lucas, twórca obsypanej nagrodami „Rozmowy”. Sama Moss jest również mocno zaangażowana w projekt, choć na razie nie ujawniono, w jakiej roli.

Jak donosi brytyjski „Vogue”, w filmie najpewniej zobaczymy kreacje prosto z szafy Kate Moss. Supermodelka prowadzi własne archiwum od 1993 roku, co oznacza, że najpewniej wciąż ma ubrania, które nosiła w tamtym czasie. Możemy zatem liczyć na kultowe looki w duchu Y2K.

 

 

„Moss & Freud” jest wciąż na etapie pierwszych rozmów. Jeśli wszystko pójdzie po myśli twórców, zdjęcia do produkcji powinny ruszyć z końcem 2023 roku. Wtedy premiery należy się spodziewać na przełomie 2024 lub 2025 roku.

 

https://www.vogue.pl/a/moss-freud-wszystko-co-wiemy-o-filmowej-biografii-kate-moss

 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes