dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Przedsiębiorcy protestują przeciwko remontowi Długiego Pobrzeża w Gdańsku.

Chociaż modernizacja długiego pobrzeża już się rozpoczęła, przedsiębiorcy protestują. 20 grudnia 2022 r. Do urzędu miejskiego w Gdańsku wpłynął pisemny protest wobec renowacji w takiej formie, jaką proponuje miasto. 

Prace remontowe na Długim Pobrzeżu mogą poważnie sparaliżować ponad 30 działalności gospodarczych. Co ważne, zamknięcie tego obszaru miałoby trwać nawet do półtora roku. Zakończenie inwestycji jest bowiem planowane na pierwszy kwartał 2024 r. Remont odbywa się na ok. 500- metrowym odcinku od Mostu zielonego do Targu Rybnego.

W proteście przedsiębiorców wpłynęły skargi na prezydent Gdańska- Aleksandrę Dulkiewicz, zastępcę prezydenta miasta- Alana Aleksandrowicza oraz zastępcę prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju- Piotra Grzelaka.  

Właściciele biznesów podkreślają, że rozpoczynając rozmowy z prezydentem Alanem Aleksandrowiczem, zgodzili się aby remont odbywał się odcinkami po 20 metrów. W drugiej skardze przedsiębiorcy piszą, że Piotr Grzelak z którym obecnie prowadzą rozmowy, absolutnie nie wysłuchał żadnych próśb względem remontu Długiego Pobrzeża. Zwracają się również do prezydent Aleksandry Dulkiewicz, zaznaczając, że w dobie panującego kryzysu, nie wyrażają zgody aby grodzić ich na dwa lata wysokim metalowym płotem. 

info za: https://gdansk.naszemiasto.pl/przedsiebiorcy-protestuja-przeciwko-remontowi-dlugiego/ar/c3-9143353 (dostęp z 22.12.2022)

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes