dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Nagroda dla Wyspy Sobieszewskiej za najwyższą frekwencję w Budżecie Obywatelskim

W sobotę, 10 grudnia, o godz. 16 odbyło się w Świbnie oficjalne zapalenie światełek na dzielnicowej choince. W trakcie uroczystości radni dzielnicy Wyspa Sobieszewska odbiorali też nagrodę za najwyższą wśród gdańskich dzielnic frekwencję głosujących mieszkańców w tegorocznych głosowaniu na Budżet Obywatelski 2023.

Nagrodą są iluminacje świąteczne, które po raz pierwszy, zaświeciły. 

W sobotę zaplanowano uroczyste zapalenie lampek na dzielnicowej choince w Świbnie

Tegoroczne głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023 trwało dwa tygodnie, od 26 września do 10 października.  Swoje głosy oddało dokładnie 41217 osób mieszkających w Gdańsku. Wybierano spośród 305 projektów zarówno dzielnicowych, jak i ogólnomiejskich oraz projektów Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Największą frekwencję odnotowano w dzielnicy Wyspa Sobieszewska. Głosy oddało tu 21,09 proc. osób uprawnionych do głosowania, czyli 693 mieszkańców. W tym roku, w tej dzielnicy, zgłoszono 7 projektów dzielnicowych, w tym projekty Zielonego Budżetu Obywatelskiego. 

 

źródło: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Nagroda-dla-Wyspy-Sobieszewskiej-za-najwyzsza-frekwencje-w-Budzecie-Obywatelskim,a,233237

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes