dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Tłumy na przystankach i Jarmarku w Gdańsku.

W listopadzie wystartował Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku cieszy się niezwykłą popularnością, jednak występują pewne problemy ze względu na ogromną ilość odwiedzających.

Szczególnie w weekendy w godzinach wieczornych (16:00-19:00) na ulicach obejmujących jarmark oraz przystankach w jego okolicach możemy napotkać wielkie tłumy spacerowiczów, przez które ciężko się przecisnąć. Ludzie zatrzymują się przy każdym stoisku, tworząc ogromne kolejki.

Chcąc odjechać z przystanku Brama Wyżynna, nie zdziwmy się gdy nie będziemy mogli wejść do tramwaju. Grupy zapełniające komunikację miejską często powodują opóźnienia pojazdu, przez co wiele osób musi dłużej czekać na odjazd. 

Co ciekawe, w poprzednich latach podobne sytuacje również miały miejsce, jednak w tym roku tłumy przerastają ludzi.

W przyszłe niedziele handlowe (11 i 18 grudnia) spodziewać się można jeszcze większych skupisk ze wzglądu na otwarte sklepy w galerii Forum w okresie Świątecznym.

Gdańsk. Tłumy ludzi na przystankach, przepełniona i opóźniona komunikacja.  Czy miasto może coś z tym zrobić? | Dziennik Bałtycki Tłumy na jarmarku świątecznym w Gdańsku. "Nigdy czegoś takiego nie  widziałam" - WP Turystyka


Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes