dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Od roku 1989, co rok w Gdańsku zapalana jest wielka choinka, będąca niemalże symbolem świąt gdańszczan. W tym roku Gdańska choinka rozbłyśnie 5 grudnia o godzinie 18. Uroczystość odbędzie się w towarzystwie Pani prezydent Aleksandry Dulkiewicz. 

Uroczystości zapalania choinki towarzyszyć będą inne atrakcje takie jak: 

- część artystyczna w wykonaniu aktorów Teatru GAK, dzieci z Pałacu Młodzieży w Gdańsku i kwartetu jazzowego

- długie Pobrzeże – od strony restauracji „U Kubickiego” na Motławie pojawi się ozdobiony lampkami i świetlnymi łańcuchami żaglowiec „Bonawentura”. Na jego pokładzie płynąć będzie Święty Mikołaj

 

Źródło informacji: gdansk.naszemiasto.pl

 

 

 

Od 13 grudnia 2022r. do 12 marca 2023 r. będzie można podziwiać niezwykłą wystawę VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition, gdzie będą wystawione prace Vincenta van Gogha. To wspaniałe wydarzenie odbędzie się w AmberExpo w Gdańsku. 

 

Już 7 grudnia 2022 roku będzie miała miejsce aktualizacja popularnej gry Genshin Impact. W nowej zawartości znajdzie się długo wyczekiwana przez graczy karcianka, dostępa także w trybie co-op. Podczas trwania aktualizacji będzie możliwość zdobycia nowych postaci - Wanderera, którego losy będziemy mogli śledzić podczas archon questa, oraz faruzan, a także powracających postaci: Raiden Shogun, Aratakiego Itto i Kamisato Ayato. Wśród limitowanych eventów znalazł się uwielbiany przez graczy Windtrace, czyli zabawa w chowanego. To z pewnością będzie wyjątkowy i pełen wrażeń czas dla miłośników gry.

Już 11 grudnia 2022 roku w Gdańsku wystąpi Natalia Przybysz. Wystąpi ona w Starym Maneżu 11 grudnia o godzinie 20. Występ odbędzie się w ramach jesiennej trasy pod tytułem "Serca spokojne".

Bilety dostępne są w cenach 89 zł za miejsca stojące oraz 129 zł za miejsca siedzące. 

Źródło: trojmiasto.pl

 

W roku 2021 zabawę sylwestrową uniemożliwiła pandemia koronawirusa. Spragnieni rozrywki i spotkań z przyjaciółmi mieszkańcy Gdańska z pewnością długo wyczekiwali następnego roku, by tym razem świętować Sylwestra jak należy. Co więc stanęło na przeszkodzie w 2022? Okazuje się, że budżet miasta nie pozwala na zorganizowanie imprezy - deficyt sięga aż 768 mln zł. Powodem tego miałaby być inflacja, jak podaje gdansk.naszemiasto.pl

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes