dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022

Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbywają się w Katarze w dniach od 20 listopada do 18 grudnia. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbywa się na Bliskim Wschodzie i pierwszy w kraju Islamskim. 

 Miłym akcentem dla Trójmiasta jest fakt, że w reprezentacji Polski na Mundialu gra piłkarz, którego sportowa biografia wiąże się z naszym miastem Gdańsk. Jest nim pomocnik biało-czerwonych Przemysław Frankowski, który urodził się w Gdańsku i mieszkał z rodzicami na Siedlcach. Tam też zaczynał swoją piłkarską przygodę m.in. przy Szkole Podstawowej nr 14 oraz na mniej formalnym boisku, którym był plac zabaw przy ulicy Szarej. Od dziecka przejawiał się w nim ogromny talent piłkarski. Piłka nożna stała się jego miłością i wielką pasją. Piłkarskie szlify „Franek” zdobywał w gdańskiej Lechii, gdzie występował w drużynach juniorskich, młodzieżowych i seniorskich. Obecnie jest piłkarzem francuskiej drużyny RC Lens.

Trzymamy kciuki za całą naszą drużynę na Mundialu.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes