dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Drugie zwycięstwo piłkarek AP Orlen

Piłkarki AP Orlen Gdańsk w sobotę, 12 listopada, odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie. Pokonały na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:2 w zaległym meczu 6. kolejki Ekstraligi piłki nożnej kobiet. 

Bramki dla gdańszczanek zdobyły Olga Sirant, Zuzanna Grzywińska i Angelika Kołodziejek. Ta wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Tomasza Borkowskiego opuścić strefę spadkową.

 

fot. Anna Langowska

Wynik meczu otworzyła w 25. minucie Olga Sirant, która strzałem przy długim słupku pokonała Jagodę Sapor. Na wyrównanie kibice zgromadzeni na stadionie przy al. Grunwaldzkiej 244 czekali zaledwie pięć minut. Tym razem to Karolina Łaniewska, bardzo dobrym uderzeniem głową, zaskoczyła Martę Michlewicz.

W drugą połowę lepiej weszły podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego. Już w 48. minucie wynik na 2:1 podwyższyła Zuzanna Grzywińska. Przed szansą na zdobycie kolejnej bramki stanęła Angelika Kołodziejek, jednak najpierw piękną paradą po jej strzale popisała się Jagoda Sapor, a przy kolejnej sytuacji bramkowej sędzia Anna Adamska odgwizdała pozycję spaloną. Jak to mówią, do trzech razy sztuka. W 74. minucie 21-letnia zawodniczka pokonała bramkarkę Pogoni. Po tym golu w oczach Kołodziejek pojawiły się łzy szczęścia.

Ostatni mecz rundy jesiennej piłkarki AP ORLEN Gdańsk zagrają za tydzień, 19 listopada o godz. 12:00 na boisku GOS przy al. Grunwaldzkiej 244. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

 

źrodła: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Drugie-zwyciestwo-AP-Orlen-w-ekstralidze-kobiet,a,231477

https://aplg.sportbm.com/articles/wygrywamy-z-pogonia-szczecin/11660/

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes