dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Kolejne kraje decydują się na dozbrajanie Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba stwierdził, że Ukraina rozpoczęła nowy etap, jakim jest przechodzenie armii na uzbrojenie i standardy NATO.

" Prześliśmy do absolutnie nowego etapu,, o jakim nawet nie myśleliśmy dwa miesiące temu (...), do przestawienia sił zbrojnych Ukrainy na uzbrojenie NATO, na natowskie standardy. To już się dzieje " - powiedział szef ukraińskiego MSZ.

W ostatnim czasie wiele krajów zapowiedziało, że przekaże Ukrainie dodatkowe uzbrojenie. Na taki krok zdecydowała się między innymi Kanad. 

W piątek 22 kwietnia Anand poinformowała o zrealizowaniu dostaw dla Ukrainy pochodzących z zapasów kanadyjskiej armii haubic M777 oraz amunicji do nich jak i dodatkowych pocisków do granatników Carl Gustaf. Według kanadyjskich mediów, kanada dostarczyła cztery haubice. We wtorek media cytowały wypowiedź Anand sugerującą, że dostawy haubic mogą być większe. 

Tymczasem w Bułgarii rządząca czteropartyjna koalicja nie porozumiała się we wtorek w sprawie dostaw broni dla Ukrainy. Rozmowy mają być kontynuowane w przyszłym tygodniu. Dostawom broni najbardziej sprzeciwia się lewicowa Bułgarska Partia Socjalistyczna, która grozi wyjściem z koalicji. 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes