dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Nowa odsłona gry "LEGO Star Wars".

Piątego kwietnia 2022 r. ukazała się ostateczna odsłona z serii LEGO Star Wars bazująca na dziewięciu filmowych epizodach Gwiezdnych wojen. W grze ukazują się dobrze nam już znane sceny i postacie jednak doprawione komedią jak każda prawdziwa gra Lego.

LEGO Star Wars: The Skywalker to nowa odsłona cyklu przygodowych i platwormowych gier akcji, w których uniwersum Gwiezdnych wojen łączy się z popularnymi klockami LEGO. Tytuł to swego rodzaju ostateczne podsumowanie serii i pozwala na przeżycie wydarzeń z trzech kinowych trylogii z lat 1977-2019. Za produkcję gry odpowiadają twórcy poprzednich części serii ze studia Traveller’s Tales. 

W grze uwzględniona jest fabuła z wszystkich dziewięciu kanonicznych filmów pełnometrażowych od "Wojen Klonów" aż do czasów "Najwyższego  Porządku" jednak jak w każdej grze lego jest to doprawione dużą ilością humoru.

Podstawy rozgrywki w LEGO Star Wars: The Skywalker Saga nie odbiegają znacząco od schematu wypracowanego przez poprzednie gry LEGO Star Wars. Tytuł jest kolorową przygodową grą akcji, w której kierujemy postaciami znanymi z filmowego ekranu. Do naszej dyspozycji oddano setki bohaterów, takich jak Luke Skywalker, Han Solo i Obi Wan Kenobi. Wraz z nimi przemierzamy kolejne lokacje, walczymy z wrogami i rozwiązujemy proste zagadki. Choć zasadniczo formuła rozgrywki pozostała niezmieniona, twórcy wprowadzili pewne modyfikacje i dodatkowe atrakcje. Możemy swobodnie latać statkami (w tym kultowym Sokołem Millennium) w przestrzeni kosmicznej, jak również lądować na wybranych planetach w wielu różnych miejscach. Sporą nowością jest system walki. Twórcy opracowali mechanikę, która pozwala na zabawę nawet najmłodszym, a jednocześnie zostawia pole do popisu dla bardziej uzdolnionych graczy. Oczywiście w grę można grać samemu jak i w trybie kooperacji dla dwóch graczy.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes