dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Recenzja drugiego sezonu serialu "Bridgertonowie "

25 Marca miała premierę druga część serialu "Bridgertonowie".

Jest to serial  amerykańskiego twórcy telewizyjnego Chris'a Van Dusen.

Serial jest z gatunku romantycznego dramatu.

Akcja drugiego sezonu toczy się w XVIII wiecznej Anglii. Podczas sezonu, czyli okresu letniego, w którym młode arystokratki szukają mężów, odbywają się bale i przyjęcia wydawane przez królową i najbogatsze rodziny.

Na początku każdego sezonu odbywa się zapoznanie debiutantek z królową w jej pałacu. Ma to na celu znalezienie "brylantu sezonu" czyli najładniejszej, najbardziej pożądanej przez mężczyzn kobiety. W wyborze brylantu pomaga królowej Lady Danbury.

W drugim sezonie debiutantką zostaje Eloise Bridgerton, czyli młodsza siostra pierwszoplanowej postaci z pierwszego sezonu Daphne Bridgerton. Eloise bardzo denerwuje się przed swoim debiutem towarzyskim.

Nie tylko Elois szuka swojej drugiej połówki, jej najstarszy z braci  Anthony również poszukuje kandydatki na żonę.

W drugiej części pojawiają się nowe postacie między innymi Kathani i Edwina Sharma. Siostry Sharma w raz z matką przyjechały do Londynu szukać męża dla młodszej z sióstr czyli Edwiny. 

Anthony na początku zakochuje się w Kathani, lecz na jednym z pierwszych bali przez przypadek podsłuchała ona rozmowę Anthonego z jego kolegami w której oznajmił, że nie szuka kobiety którą będzie kochał, tylko takiej która będzie odpowiednią

panią domu i dobrą matka dla ich potomstwa. Po usłyszeniu tych słów nie chciała mieć z nim nic wspólnego. Zakochany w Kathani Anthony nie chce dać za wygraną i aby być bliżej swojej ukochanej postanawia oświadczyć się jej młodszej siostrze.

Podczas ślubu Anthonego i Edwiny panna młoda ucieka z przed ołtarza widząc jak zachowuje się jej siostra i przyszły mąż.

Ostatecznie Anthony ożenił się z Kathani . Niestety jego młodsza siostra Elois nie znalazła w tym sezonie męża.

 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes