dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Klub 27-muzycy

Wiele osób zna takich muzyków jak np. Kurt Cobain z Nirvany lub Ammie Whitehouse jednak nie widzą że są oni związani z bardzo ciekawą grupą muzyków których łączy śmierć w tym samym wieku- 27 lat.

Jest to dość dziwne zjawisko ze względu na to że jest to ddość mało prawdopodobne by tak dużo tak popularnych osób zmarło w tym samym wieku. Jest to odwieczna zagadka muzycznego grona. Wiele ludzi uważa że wiek akurat 27 lat był szczytem ich popularności a co zrazem największą popularnością i presją a zarazem stresem i dużą ilością pieniędzy. Napewno ciężko im było w tamtmych czasach a mało kto zwracał uwagę na ich odczucia co sprawiło w większości problemy psychiczne, chcieli oni poradzić sobie z nimi jednak w często zły sposób np. urzywki, alkohol i częste myśli samobójcze które doprowadzały do naprawde złego stanu.

Ogólnie Klub 27 to termin w kulturze masowej określający znanych muzyków z gatunku rocka, bluesa, popu i R&B, którzy z różnych przyczyn zmarli w wieku 27 lat. Wielu popularnych artystów – m.in. Robert Johnson, Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain i Amy Winehouse – zmarło w tym samym wieku, co wywołało przekonanie, że przedwczesna śmierć muzyków w wieku 27 lat to swego rodzaju fatum.

O „Klubie” wielokrotnie pisały różne magazyny i czasopisma. Powstało wiele teorii i spekulacji na temat powodów śmierci artystów w tym samym wieku. Charles R. Cross, autor biografii Jimiego Hendrixa i Kurta Cobaina, napisał: „Liczba muzyków zmarłych w wieku 27 lat jest niezwykła, daje bardzo dużo do myślenia. Pomimo tego, że masa ludzi umiera w różnym wieku, to jest jakaś więź między wszystkimi muzykami zmarłymi w wieku 27 lat.

W 2011 roku British Medical Journal wyjawił wyniki swoich badań, w których stwierdzono, że nie istnieje zwiększone ryzyko śmierci wśród muzyków mających 27 lat. Pomimo iż wymienieni artyści mieli zwiększone ryzyko śmierci w wieku 20–30 lat, liczba ta nie ograniczała się do 27.

 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes