dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Zapowiedź nowej sagi o Wiedźminie

Dzisiejsze ogłoszenie jest pierwszym oficjalnym potwierdzeniem nowej gry z serii Wiedźmin od czasu premiery poprzedniej gry jednoosobowej CD PROJEKT RED, AAA RPG z tej serii — Wiedźmin 3: Dziki Gon — która zdobyła łącznie 250 Gier Roku nagrody, a później został rozszerzony o dodatki Hearts of Stone oraz Blood & Wine.

Zdjęcie zwiastuna nowej gry przedstawia medalion, któremu towarzyszy fraza A New Saga Begins. Poza tym wstępnym potwierdzeniem nowej sagi w serii Wiedźmin nie podano żadnych dalszych szczegółów — takich jak ramy czasowe rozwoju lub data premiery.

CD PROJEKT RED ogłosił również, że przejdzie na Unreal Engine 5 w ramach wieloletniego partnerstwa strategicznego z Epic Games. Od czasu premiery Wiedźmina 2: Zabójcy Królów w 2011 roku, CD PROJEKT RED wykorzystuje do tworzenia swoich gier własną technologię REDengine. Nowa współpraca z firmą Epic obejmuje nie tylko licencjonowanie, ale także rozwój techniczny Unreal Engine 5, a także potencjalne przyszłe wersje Unreal Engine, w stosownych przypadkach. Deweloperzy z CD PROJEKT RED będą współpracować z tymi z Epic, a głównym celem będzie pomoc w dostosowaniu silnika do doświadczeń w otwartym świecie, począwszy od tworzenia kolejnej gry z serii Wiedźmin.

Wypowiadając się na temat wykorzystania silnika Unreal Engine 5 w tej i przyszłych grach, CTO CD PROJEKT RED, Paweł Zawodny stwierdził:

„Jednym z podstawowych aspektów naszej wewnętrznej transformacji RED 2.0 jest znacznie silniejsza koncentracja na technologii, a nasza współpraca z Epic Games opiera się na tej zasadzie. Od początku nie braliśmy pod uwagę typowej umowy licencyjnej; zarówno my, jak i firma Epic postrzegamy to jako długoterminowe, satysfakcjonujące partnerstwo technologiczne. Dla CD PROJEKT RED ważne jest, aby od jak najwcześniejszego etapu ustalić kierunek techniczny naszej następnej gry, ponieważ; w przeszłości poświęcaliśmy dużo zasobów i energii na ewolucję i adaptację REDengine z każdym kolejnym wydaniem gry. Ta współpraca jest tak ekscytująca, ponieważ zwiększy przewidywalność i wydajność rozwoju, jednocześnie dając nam dostęp do najnowocześniejszych narzędzi do tworzenia gier. Nie mogę się doczekać wspaniałych gier, które stworzymy przy użyciu Unreal Engine 5!”

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes