dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Taylor Hawkins

25 marca zmarł Taylor Hawkins. Przypomnijmy sobie kim był i jak wyglądało jego życie.

Urodził się 17 lutego 1972 w Fort Worth .Na co dzień był on perkusistą zespołu Foo Fighters  który został założony przez perkusistę Nirvany Dave’a Grohla w 1995. Jest to amerykański zespół tworzący muzykę rockową i grungeową. Przed dołączeniem do zespołu  Foo Fighters w 1997 roku, był koncertowym perkusistą Sass Jordan i Alanis Morissette , a także perkusistą progresywnego eksperymentalnego zespołu Sylvia.Miał on duże problemy z alkocholem i urzywkami w 2001 roku przez przedawkowanie zapadł w śpiączkę na 2 tygodnie.

Jeśli chodzi o jego życie prywatne to Hawkins i jego żona Alison pobrali się w 2005 roku. Razem mają troje dzieci: Olivera, Annabelle i Everleigh. Mieszkali w Hidden Hills w Kalifornii , po przeprowadzce z Kanionu Topanga w 2012 roku.

Uzyskał onnrozgłos gdy w 2005 uznany został przez brytyjski magazyn Rhythm za najlepszego rockowego perkusistę. Hawkins wiele razy mówił, że jego gra na perkusji była głównie pod wpływem klasycznych perkusistów rockowych, w tym Phila Collinsa z Genesis, to właśnie od takich jak on zaczęło się jego zamiłowanie do perkusji. Ostatni występ Hawkinsa z Foo Fighters przed śmiercią miał miejsce na festiwalu Lollapalooza Argentina 20 marca 2022 r.

Jednak 25 marca 2022 r. służby ratunkowe zostały wezwane do hotelu Casa Medina w Bogocie w Kolumbii, gdzie Hawkins cierpiał na ból w klatce piersiowej w swoim pokoju hotelowym. Przybył personel medyczny i stwierdził, że Hawkins nie odpowiada; wykonali resuscytację krążeniowo -oddechową , ale został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia.  Nie podano przyczyny zgonu. 

Następnego dnia kolumbijskie władze ogłosiły, że wstępne badanie toksykologiczne moczu wykazało, że w chwili śmierci Hawkins miał w swoim organizmie dziesięć substancji, w tym opioidy , benzodiazepiny , trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i THC , związek psychoaktywny z konopi indyjskich .

27 marca 2022 r. kolumbijski magazyn informacyjny Semana doniósł, że serce Hawkinsa ważące ponad 600 g (21 uncji) było około dwa razy cięższe od serca typowego dorosłego mężczyzny. Stwierdzono, że badacze doszli do wniosku, że Hawkins „doznał zapaści sercowo-naczyniowej” po spożyciu „koktajlu narkotykowego”. 

Wszyscy fani zespołu strarasznie przeżywają ostanie chwile, a szczególnie rodzina i przyjaciele w tym kolega z zespołu-Dave Grohl, który traktował Taylora jak Brata.

Ze smutkiem wspominamy tą legędę 

 

 

 

 

 

 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes