dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Zespół PRO8L3M

26 marca w gdańsku( w najbliższy piątek ) w klubie B90 odbędzie koncert zespołu PRO8L3M zatem przypomnijmy sobie drogę do sławy tego zespołu.

Jego członkowie to Oskar „Oskar/Oskar83” Tuszyński i Piotr „DJ Steez/Steez83” Szulc. Zespół zadebiutował w 2013 roku mini albumem C30-C39.Szerszej publiczności dali się poznać dzięki wydanemu w 2014 roku mixtape’owi Art Brut. Wydawnictwo ma charakter materiału koncepcyjnego, jego warstwa muzyczna oparta jest na samplach z polskiej muzyki rozrywkowej lat 70. i 80. Płyta doceniona została przez krytyków, jak i również w środowiskach poza hip-hopowych. W 2014 roku otrzymali nagrodę „Nocne Marki” magazynu Aktivist w kategorii „Artysta Roku.1 czerwca 2017 roku na platformie YouTube udostępniony został utwór „2#17” zapowiadający kolejne wydawnictwo grupy – mini album Hack3d By GH05T 2.0, skłaniający do refleksji nad zagrożeniami płynącymi z korzystania z najnowszych technologii oraz będący swoistą kontynuacją poprzedniego materiału drugi długogrający album Widmo ukazał się 1 marca 2019 roku nakładem wytwórni RHW Records. Album pokrył się platyną w ciągu trzech tygodni od premiery, zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS oraz otrzymał nominację do Fryderyków 2020 w kategorii „Album roku hip-hop”

PRO8L3M – Wikipedia, wolna encyklopediaPRO8L3M, Mata, Szpaku i Jan-rapowanie na Polish Hip-Hop Festival 2020 -  nowości ze świata muzyki i filmu 📰 KupBilecikPRO8L3M "Art Brut 2" - nowa płyta w drodzePRO8L3M zagra finałowy koncert na pożegnanie projektu "Art Brut" | ...

 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes