dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Ratusz Oruński oficjalnie otwarty

W sobotę, 5 lutego, Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zainaugurowała działalność Ratusza Oruńskiego. Mieści się tam filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej oraz Rada Dzielnicy.

Uroczystość rozpoczęła się tuż po godz. 17.00. Prezydent Dulkiewicz wręczyła klucze do pomieszczeń znajdujących się w Ratuszu Oruńskim trzem najemcom: dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej, Radzie Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce oraz Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

 W trakcie wydarzenia odsłonięto tablicę umieszczoną na frontowej ścianie, obok drzwi wejściowych. To tablica poświęcona śp. prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Oruńscy aktywiści chcieli w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność zmarłemu samorządowcowi za wsparcie ich dążeń właśnie do tego, by zrewitalizować budynek Ratusza Oruńskiego i przekazać go lokalnej społeczności.

Prace remontowo-modernizacyjne Ratusza Oruńskiego rozpoczęły się w czerwcu 2020 r., a zakończyły w grudniu 2021 r.

Na ścianie frontowej Ratusza umieszczono tablicę upamiętniającą prezydenta Pawła Adamowicza

Zdjęcie Otwarcie Ratusza Oruńskiego 25

źródło: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/ratusz-orunski-oficjalnie-otwarty-serce-dzielnicy-znow-bije-przy-ul-goscinnej,a,213312

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes