dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Parada Niepodległości w Gdańsku

Po raz 17 odbyła się w Gdańsku Parada Niepodległości. W tym wydarzeniu według szacunków Policji wzięło udział ok. 20 tyś. osób . 

Natomiast przed paradą Radni Miasta Gdańska rozdawali mieszkańcom flagi. 1000 sztuk Gdańscy Rajcy rozdali w godzinę. 

Parada rozpoczęła się przy ulicy Podwale Staromiejskie gdzie swoje przemówienie wygłosił Józef Piłsudski. Zakończenie przemówienia było równoznaczne z rozpoczęciem marszu. W paradzie brało udział wiele grup rekonstrukcyjnych a także szkół i liceów. Można było również zobaczyć wiele różnych starodawnych pojazdów takich jak:

Kultowe samochody znane z Prl

fot. Tomasz Trawiński 

fot. Tomasz Trawiński

fot. Tomasz Trawiński

 

W uroczystym wydarzeniu brała udział Pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz która na koniec wygłosiła apel na scenie przy zielonej bramie na Długim Targu

- Gdańszczanki, gdańszczanie, Polki, Polacy, Europejczycy! Żadna z tych uroczystości się nie wyklucza, co ważniejsze w takim dniu jak dzisiaj chyba powinniśmy pomyśleć jak bardzo one się ze sobą łączą. Jak bardzo każda z tych tożsamości wynika z każdej. Pewno dzisiaj warto zapytać siebie o swój własny patriotyzm. Co to dla mnie w 101 rocznicę odzyskania niepodległości oznacza być Polką, Polakiem, patriotą.

W uroczystości brali udział także posłowie na Sejm Pan Piotr Adamowicz Pani Agnieszka Pomaska Pan Jarosław Wałęsa a także Pan Senator Bogdan Borusewicz.

 

Oto kilka zdjęć z parady :

fot. Tomasz Trawiński

fot. Tomasz Trawiński

fot. Tomasz Trawiński

fot. Tomasz Trawiński

fot. Tomasz Trawiński

 

 

fot. Maciej Marszał

 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes