Wielkanoc 2021 r.

  

Święta Wielkanocne są wyjątkowo ważne dla wszystkich chrześcijan i są dla nich źródłem NADZIEI nieustającej. 
W trudnym czasie lockdownu związanego z trzecią falą pandemii  z okazji świąt życzę właśnie takiej NADZIEI  dla uczennic i uczniów klas dziennikarskich, ich rodziców a także dla wszystkich (!) ludzi dobrej woli.Szczególnie mam na myśli tych spośród nas, którym doskwierają różnorodne wersje depresji lub czują się osamotnieni i pogubieni. Niech dla Was ta NADZIEJA 
zagości najprędzej, bo przecież  wiecie, że dla nas JESTEŚCIE BARDZO WAŻNE!!! / WAŻNI!!!.


Dla jednych NADZIEJA ta wypływa z religijnej wiary zmartwychwstania Chrystusa. Dla wszystkich jednak  NADZIEJA jest równie cenna i ważna.
W naszym świętowaniu pozostajmy we wzajemnej SOLIDARNOŚCI dzielenia się dobrem oraz życzliwością, ale też solidarni w sprzeciwie wobec zabierania oraz kwestionowania komukolwiek przynależnej mu wolności i godności. BO WSZYSCY LUDZIE SĄ WAŻNI.
W tych dniach szczególnie bądźmy dobrzy dla siebie wzajemnie, ale także wierni PRAWDZIE, która nas może wyzwolić od przemocy powszechnego bełkotu hejtu i bezdusznej propagandy. 

 ( Janek JK: nauczyciel koordynator zajęć dziennikarskich i medialnych)
(p.s. sam jestem chrześcijaninem z przekonania i dlatego święta te są dla mnie takie ważne.
Ale mówię stanowcze NIE faryzejskiemu fundamentalizmowi religijnemu, bo taki jest żałosną formą antyewangelicznej herezji i samym złem)


 

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes