dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

Nowe atrakcje turystyczne na terenie Polski

 

Jedna z ciekawszych atrakcji jest Nowe atrakcje turystyczne na 2022 r. Kolej gondolowa nad Jeziorem Solińskim

Solina i Polańczyk to turystyczne serce Bieszczad. Okolica łączy sobie wszystko, czego można chcieć od wakacji na łonie przyrody: są tu lasy, góry i jeziora z plażami. Na wakacje 2022 ma zostać otwarta dodatkowa atrakcja: niezwykła kolej gondolowa, rozpięta nad zaporą w Solinie.

Trasa będzie miała 1,5 km długości. Zaczynać się będzie przy deptaku w Solinie, a kończyć na górze Jawor. Tam też wzniesiona zostanie wieża widokowa – jedna z najwyższych w Polsce, oferująca zapierające dech w piersiach widoki.

 

Drugim ciekawym miejscem do odwiedzenia muzeum bez żadnych zakazów

Funzeum w Gliwicach ma być muzeum zupełnie nowego rodzaju. To muzeum na odwrót. Tam, gdzie w nobliwych przybytkach dawnej sztuki panują zasady, w Funzeum ma być twórczy chaos. Tam, gdzie nie wolno zbliżać się do gablot, w Funzeum wręcz zachęca się gości do dotykania eksponatów. Na eksponatach będzie wolno też siadać, a do niektórych da się wejść. Chodzi o naukę przez zabawę i relaks.

Dnia 14 maja 2022 roku w hali PalaOlimpico w Turynie odbył się finał eurowizji. Brało w nim udział 25 państw, w tym Polska, którą reprezentował Krystian Ochman. Polak pokazał się światu z wzruszającą piosenką River i według wielu osób był typowany na zwycięzcę, lecz 66 edycję Konkursu Piosenki Eurowizji wygrała Ukraina, która zdobyła 639 punktów.  Kraj ten reprezentował zespół Kalush Orchestra z piosenką Stefania. Nasz Kraj uzyskał łącznie 151 punktów, zajmując tym samym 12. miejsce.

Zimna Zośka w tym roku wypadała 15 maja. Zimna Zośka to zjawisko klimatyczne charakterystyczne dla środkowej Europy. Nazywane jest też Zimnymi Ogrodnikami i wypada zawsze w połowie maja. W tym czasie można odczuć na własnej skórze jak zimne powietrze z obszarów polarnych dociera do Polski. Jak na razie widoczne były małe zmiany pogodowe, tak teraz IMGW wydał ostrzeżenia o przymrozkach dla północno-wschodniej części kraju z poniedziałku na wtorek. Temperatura przy gruncie może spaść w najbliższych dniach nawet do -5 stopni.

 

Serwis informacyjny:
z życia Gdańska

Serwis informacyjny:
z życia Trójmiasta

Serwis informacyjny:
z życia w naszym kraju

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes