dziennikarstwo internetowe / edukacja przez działanie (learning by doing) 
nasz serwis informacyjny

W środę rozpoczęło się święto piłki ręcznej w Polsce - mistrzostwa świata. W inauguracyjnym spotkaniu Polacy zmierzyli się z Francją. Po dobrej grze przegrali tylko 24:26 (13:14). Dostali owację od kibiców. Na trybunach w katowickim Spodku zjawił się komplet - jedenastu tysięcy widzów. Współgospodarze mistrzostw świata w piłce ręcznej trafili do trudnej grupy z Francuzami, najbardziej utytułowanym zespołem mundialu oraz niezwykle groźną Słowenią oraz Arabią Saudyjską.

Tags: ,

Andrzej Duda odwiedził w środę Lwów gdzie spotkał się Wołodymyrem Zełenskim i poinformował o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard. W trakcie wizyty doszło również do spontanicznego spotkania polskiego prezydenta z mieszkańcami miasta. 

Treningi usamodzielniające w mieszkaniach wspomaganych i środowisku domowym, wsparcie asystenckie osób niepełnosprawnych, diagnoza i poradnictwo, kręgi wsparcia - to niektóre z działań Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Miasta Gdańska w ramach wsparcia osób z niepełnosprawnością w Gdańsku. 

MYSTIC FESTIVAL 2023, GDAŃSK

 

Już 7 czerwca 2023 roku zacznie się 4-dniowy Mystic Festival 2023! W tym roku odbędzie się na terenie Stoczni Gdańskiej. Karnety VIP już w sprzedaży.

W wydarzeniu od lat biorą udział znane zespoły metalowe. W tym roku najpopularniejszymi gośćmi będą Ghost, Gojira, Behemoth i Testament, ale poza nimi znajdą się tam dziesiątki innych zespołów.

W połowie grudnia ogłoszono trzeciego headlinera festiwalu- amerykański zespół Danzig. Dwaj pozostali to Ghost i Gojira.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „MYSTIC FOSTIVAL 2023 GOJIRA अመ DANZIG PERFORMING „DANZIG" INITS ENTIRETY BEHEMOTH/ MESHUGGAH THE HELLACOPTERS TESTAMENT WATAIN MOONSPELL PERTURBATOR EXODUS DISMEMBER ALCEST VOIVOD SLEEP TOKEN UNLEASHED CARPATHIAN FOREST GODFLESH SOEN PHIL CAMPBELI AND THE BASTARD SONS GRAVE PRIMITIVE MAN OTORHEAD SET" GREG PUCIATO BURY TOMORROW/ WOLFHEART LORD OF THE LOST NE OBLIVISCARIS ORBIT CUL CULTURE EMPLOYED TO SERVE PLANET OF ZEUS ARTHLESS LUCIFER NOTHING MORE ANTIMATTER DARKHER MOLYBARON BOMBUS HERIOT SYLVAINE LLNN PUPIL SLICER BIRDS IN ROW UNDEATH LILI REFRAIN BLACK MIRRORS HORSKH AND MORE 4DAYS, STAGES, OVER 80 BANDS 7-10 JUNE 2023 WWW.MYSTICFESTIVAL.COM GDAŃSK, SHIPYARD”

Koncert w Gdańsku będzie jednym z dwóch w Europie kapeli Danzig w tym roku. Poza tym jak piszą na Facebooku organizatorzy ów zespół na Mystic Festival zagra swój debiutancki album w całości!

 


 ŹRÓDŁO: Oficjalna strona MYSTIC FESTIVAL 2023 na Facebooku.

Po trzech latach przerwy powraca Metal Mine Festival w Wałbrzychu. 

 

Impreza potrwa 2 dni, a zaplanowano ją na 25-26 sierpnia 2023 roku. Jak zwykle odbędzie się w Centrum Nauki i Sztuki Starej Kopalni w Wałbrzychu, tym razem jednak w postaci wydarzenia open air.

 

Na festiwalu zagrają 22 zespoły. Na chwilę obecną potwierdzono dwa pierwsze- Taake oraz Gaerea.

Na terenie Starej Kopalni nie zabraknie punktów z jedzeniem, piwem oraz stoisk z gadżetami obecnych tam zespołów. Przewidziana jest także strefa na namioty i strefa Meet & Greet.

 

Aby być na bieżąco z wszelkimi aktualnymi informacjami na temat owego wydarzenia można obserwować oficjalnego Facebooka organizatorów:

https://www.facebook.com/events/1869760283365591/?acontext=%7B"ref"%3A"52"%2C"action_history"%3A"[%7B%5C"surface%5C"%3A%5C"share_link%5C"%2C%5C"mechanism%5C"%3A%5C"share_link%5C"%2C%5C"extra_data%5C"%3A%7B%5C"invite_link_id%5C"%3A1146329902678252%7D%7D]"%7D 

 

 


ŹRÓDŁO: https://www.eskarock.pl/radar/metal-mine-festival-powraca-w-nowej-odslonie-jakie-zespoly-zagraja-aa-pJUf-uLDt-h66m.html

24 października 2022 do szkoły artystycznej St. Louis w amerykańskim stanie Missouri doszło do ataku. Według Davida Williamsa, nauczyciela matematyki, doszło do niego około godziny 9 tamtejszego czasu. 20-letni napastnik o nieokreślonej tożsamości z broni długiej zabił co najmniej 3 osoby, a 8 zostało rannych. Policja pojawiła się kilka minut po zgłoszeniu ataku, szybko zlokalizowano napastnika. Nastąpiła wymiana ognia w której mężczyzna zginął.

Źródło: wiadomości.gazeta.pl 

Benedykt XVI zmarł dzisiaj o godz. 9.34 w swojej rezydencji w Watykanie. 17 kwietnia ukończył 95 lat. Papież senior odszedł do wieczności w klasztorze Mater Ecclesiae, którą wybrał na swoją rezydencję po ustąpieniu z urzędu Następcy Apostoła Piotra w 2013 roku.


W dniach 02-05.02.2023 odbędzie się po raz drugi na Ergo Arenie  Cavaliada Sopot. Wielkie wydarzenie jeździeckie na które zjeżdżają się ludzie z całej Europy. Całe wydarzenie rozpocznie czwartkowy konkurs Małej Rundy. W piątek możemy zobaczyć jedne z bardziej widowiskowych konkursów a mianowicie ujeżdżenie, potęgę skoku i WKKW Traf Eventing Tour. Sobota - dzień cieszący się największą ilością wejść. Możemy wtedy obejrzeć Cavaliadę Future - dzieci na kucach, konkurs powożenia zaprzęgami czterokonnymi oraz Speed&Music. W niedzielę finał małej oraz dużej rundy oraz pokazy ujeżdżenia. Na arenie będą rozstawione również targi różnych jeździeckich marek. W zeszłym roku Cavaliada w Sopocie cieszyła się wielką popularnością wśród miłośników jeździectwa. Czy w tym roku uda się pobić ilość wejść?

Wydaje mi się, że o tej sprawie słyszała większość z nas, szczególnie mieszkańców Pomorza, gdyż to właśnie w Sopocie zaginęła Iwona Wieczorek. O godz. 3 w nocy 17 lipca 2010 roku, Iwona wyszła z dyskoteki i zdecydowała się samotnie pójść do domu. Kamery miejskiego monitoringu nagrały ją o godz. 3.07, gdy kierowała się w stronę promenady nadmorskiej. Przed godziną czwartą nad ranem 19-latce rozładował się telefon, a o godz. 4.12 minęła wejście nr 63 na plażę w Jelitkowie. Tam została zarejestrowana przez kamerę monitoringu i ślad po niej urwał się w tym miejscu. Przez 18 miesięcy żaden z podjętych przez śledczych tropów nie zdołał doprowadzić do rozwikłania zagadki zaginięcia dziewczyny. W końcu Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zdecydowała się umorzyć sprawę.

 

W sobotę 10 grudnia Komenda Główna Policji opublikowała film, na którym pokazano twarz "mężczyzny z ręcznikiem". Ten nieznany w 2010 r. mężczyzna mógł widzieć jako ostatni Iwonę Wieczorek. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak szedł za dziewczyną. W ten sam weekend, mężczyzna zgłosił się na policję w Chorzowie i został przesłuchany w charakterze świadka, po czym wypuszczony do domu. Zdaniem internautów to mocno podejrzane - wielu trudno uwierzyć, że mężczyzna przez tyle lat nie słyszał, że policja poszukuje świadków zdarzenia. Inni powątpiewają, czy to aby na pewno ta sama osoba, co z nagrania z Iwoną.

 

Zatrzymano dwie osoby, w tym Pawła P. (kolegę dziewczyny). Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą one zarzuty - poinformowała Prokuratura Krajowa, odnosząc się do sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek. Zatrzymany przez policję znajomy Iwony w pierwszych dniach po jej zaginięciu angażował się w jej poszukiwania.

Niestety sprawa dalej nie została rozwikłana. Jak sądzicie, nastąpi wreszcie oczekiwany od ponad dekady prawdziwy przełom?

 

źródła:

https://www.eska.pl/trojmiasto/historia-sledztwa-w-sprawie-zaginiecia-iwony-wieczorek-po-12-latach-przelom-20-12-aa-KNkD-v9nG-WMSg.html

https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3085262,zaginiecie-iwony-wieczorek-policja-juz%C2%A0wie-kto-jest-na-opublikowanym-filmie

 

 

 

Największe na świecie wolno stojące cylindryczne akwarium pękło. żyło w nim około 1500 ryb oraz odbywały się w nim pokazy płetwonurków. Parter hotelu w stolicy Niemiec zalało milion litrów morskiej wody a dwie osoby zostały zranione kawałkami szkła. Nie wiadomo co sprawiło pęknięcie akwarium.

W skutek głosowania internautów Elon Musk odblokował konta dziennikarzy podających lokalizacje celebrytów i jego samego oraz linkujących do profilu zbanowanego 19-latka z Florydy który publikował położenie samolotu miliardera.

Po 21 latach aktorka rezygnuje z funkcji specjalnej wysłanniczki do spraw uchodźców. Aktorka mówi że nadal pozostanie działaczka humanitarną i nie przekreśla współpracy z organizacją lecz "poza globalną strukturą".

Jeszcze nie dawno aktor zrezygnował z powrotu jako wiedźmin w serialu Netflixa oraz ogłosił powrót jako Superman z DC jednak przez zmiany w planach szefostwa DC studios Henry Cavill nie powróci jako superman. Na instagramie aktora pojawił się post który nawiązuje do gry warhammer a więc możliwe że następny film popularnego aktora będzie właśnie o tej grze

Za nami ćwierćfinały Pucharu Świata! Przez tyle dni, tyle emocji. Cały świat wyczekuje tego jednego wyniku- finału Mistrzostw Świata. Przed nim jednak ćwierćfinały i półfinały. Jakie są wyniki ćwierćfinałów?

Serwis informacyjny:
z życia ZSO nr 6 w Gdańsku

Serwis informacyjny:
z życia Gdańska

Serwis informacyjny:
z życia Trójmiasta

Serwis informacyjny:
z życia w naszym kraju

Serwis informacyjny:
muzycznie

Serwis informacyjny:
film

Serwis informacyjny:
z kalendarza

Serwis informacyjny:
teatr / scena

Serwis informacyjny:
sport

Serwis informacyjny:
motoryzacja

Serwis informacyjny:
moda

Serwis informacyjny:
gwiazdy

WYNIKI PRACY UCZNIÓW na lekcji w dniu 2022-12-01

Poniżej prace uczniów na lekcji w dniu 1 grudnia 2022 r. zrealizowane w systemie PRESSMEDIA.
Prace przesłane inną drogą będą wyświetlona po ich umieszczeniu w systemie i poza dostosowaniem ich do systemu będą miały dodatkowo opublikowaną formę w jakiej zostały dostarczone.
Prace zostaną ocenione i lekcja podsumowana do dnia 8 grudnia 2022 r.

WYNIKI PRACY UCZNIÓW na lekcji w dniu 2022-12-02

Poniżej prace uczniów na lekcji w dniu 1 grudnia 2022 r. zrealizowane w systemie PRESSMEDIA.
Prace przesłane inną drogą będą wyświetlona po ich umieszczeniu w systemie i poza dostosowaniem ich do systemu będą miały dodatkowo opublikowaną formę w jakiej zostały dostarczone.
Prace zostaną ocenione i lekcja podsumowana do dnia 8 grudnia 2022 r.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes