RADIO 4 : Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku

 

Poczta i dysk sieciowy Radio4

Jak się zalogować do poczty internetowej redakcji RADIA-4 oraz uzyskać dostęp do redakcyjnego dysku sieciowego.

Redaktorzy szkolnego RADIA 4 mają dostęp do poczty redakcyjnej elektronicznej oraz całego zestawu sieciowego oprogramowanie GOOGLE SUITE DLA EDUKACJI. 

Nasza szkoła jest właścicielem licencji Google Suite i konta w tym systemie posiadają wszyscy pracownicy pedagogiczni szkoły oraz uczniowie biorący udział w Innowacji Pedagogicznej UCZENIE SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE  (learning by doing): dziennikarstwo internetowe narzędziem rozwoju osobistych kompetencji cyfrowych oraz społecznych. RADIO 4 jest elementem tej innowacji a tym samym uczniowie z redakcji RADIA 4 mają swoje redakcyjne konta google suite w domenie vilogdansk.pl

Treść jest dostępna tylko i wyłącznie dla członków redakcji po podaniu hasła. Hasło znają tylko członkowie redakcji oraz ich rodzice.

[ecr|password=ninaizosia]

(Tekst zaznaczony na kolor niebieski jest widoczny tylko dla osób uprawnionych po podaniu hasła dostępu)

 

 

Na razie, (stan na dzień 25 kwietnia 2020 r.) konta redakcyjne mają aktywne Zosia i Nina z redakcji RADIA-4.

Kiedy pozostali redaktorzy (chłopcy) wrócą do aktywności dostaną również dostęp do tej usługi.

Każda z dziewcząt ma podane hasło do swojego konta. Jak je zmienić na inne: - w najbliższym czasie opublikujemy ,,ściagawkę''

 

Aby otrzymać dostęp do swojego redakcyjnego konta Google należy:

1) W przeglądarce internetowej uruchomić stronę: gmail.com

2) podać jako login swój adres redakcyjny (np.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

3) podać hasło do swojego konta.

UWAGA! Przy pomocy tych samych danych można zalogować się do gmail na smartfonie. Smartfony z androidem mają apkę gmai'la zainstalowaną systemowo.

 

Z komputera będziemy mieli dostęp do swojej poczty redakcyjnej i narzędzi sieciowych GOOGLE tak jak na rysunku poniżej (przykład z konta Ninki)

 

 

JAK TO UŻYWAĆ napiszemy osobne ściągi niebawem

Czerwona strzałka pokazuje gdzie są dostępne inne usługi konta radakcyjnego. Kliknięcie na ten kwadracik uruchamia menu z dostępem do tych narzędzi:


OPIS najwazniejszyjc dla nas zamieszczę niebawem.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes