17 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Z tej okazji zabrała Głos Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Po 75 latach powrócił na swoje dawne miejsce w zrekonstruowanej formie jeden z najświetniejszych instrumentów osiemnastowiecznej Europy, którego nowoczesne rozwiązania technologiczne były w tamtym czasie przez znawców stawiane za wzór dla innych instrumentów. Inauguracja odbyła się dnia 6 marca 2010 r.

Już 12 stycznia odbędzie się Gdański finał WOŚP.

- W tym roku zbieramy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji - tłumaczy Agnieszka Buczyńska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

W nocy z 4 na 5 stycznia na Nowej Bulońskiej oraz Nowej Wołkowyskiej chodniki zostały  oblodzone. Rano cieplejsza temperatura roztopiła lód, lecz przez czas w którym lód był na chodnikach, stanowił on duże zagrożenie dla przechodniów.

Dzisiaj (3 stycznia 2020 r) ok. godz. 23 wystąpiła awaria Gdańskiej Platformy Edukacyjnej. Nie miałem możliwości poprawienia ocen cząstkowych z przedmiotu INFORMATYKA.

W tym roku Jarmark Świąteczny rozpoczął się 23 listopada paradą elfów. W każdym roku możemy zaobserwować różnorodne atrakcje. Mieści się tam min. Karuzela Gdańska na Targu Węglowym. Ozdobiona jest milionem kolorowych lampek oraz jest dwupoziomowa.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes