Spotkanie informacyjne z klasami 1B oraz 1BB

W dniu dzisiejszym (4 października) odbyło się w szkolnej sali teatralnej, na 3 godzinie lekcyjnej spotkanie informacyjne dla pierwszych klas LO o profilu artystyczno-dziennikarskim, na jakim koordynator modułu dziennikarstwa internetowego zapoznał uczennice i uczniów z założeniami, celami oraz metodami pracy innowacji pedagogicznej. 


Określono również, jakie czynności wstępne musi dokonać każdy uczeń/uczennica klasy, aby móc włączyć się do sieciowej pracy projektu.

Każdy uczestnik projektu musi mieć udrożnione 2 konta redakcyjne na szkolne platformie dziennikarstwa internetowego:

1) konto użytkownika Szkolnego GOOGLE SUITE dla Edukacji w domenie vilogdansk.pl:
to konto zostanie założone przez administratorów systemu i wystarczy się do niego zalogować a przy pierwszym logowaniu ustalić swoje osobiste hasło do systemu. Kont zostaną założone najpóźniej do dnia 6 października.

2) konto dziennikarskie w wirtualnej redakcji systemu na pressmedia.vilogdansk.pl:
To konto musi sobie założyć samodzielnie każdy uczeń (funkcja: STREFA REDAKCYJNA LOGOWANIE).
Ponieważ system dostępny jest tylko dla zamkniętej grupy użytkowników każde nowo założone konto będzie aktywne dopiero po aktywizacji przez administratora systemu.

 

W sobotę, dnia 5 października w godzinach rannych opublikujemy szczegółowe opisy czynności związanych z aktywizacją kont dziennikarskich jakie zostały wyjaśnione na spotkaniu.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes