Innowacja pedagogiczna:
uczenie się przez działanie (learning by doing)
.

DZIENNIKARSTWO INTERNETOWE narzędziem rozwoju kompetencji społecznych oraz cyfrowych

Tramwaje

Dzisiaj kolejny już w moim wykonaniu felieton z serii: Co mnie wkurza?

Co mnie wkurza? Starsi ludzie w tramwajach.

Nie chodzi tu o to, że irytuje mnie ich obecność. NIE! Chodzi jak starsi ludzie podchodzą do nas - nastolatków w tramwajach i na siłę próbują załatwić sobie miejsce siedzące. I znowu mi nie chodzi o to, żeby nie ustępować miejsca siedzącego starszym. Tylko chodzi o to jakie mam doświadczenie związane z tzw. ,,sypkimi naukami moralności w tramwajach" czyli narzekaniem emerytów, które skierowane jest do kogoś, a mowa w nim jest o tobie.

Teraz przytoczę sytuacje z swojego życia. Mam takie dwie (jedna skrajnie pokazująca hipokryzję ludzką).

1. Jechałam sobie spokojnie ze szkoły i do tramwaju wszedł starszy pan z partnerką. Nawet nie wiem jak wyglądali, bo czytałam książkę. Usiedli w rzędzie pojedynczych krzeseł. Potem wsiadali jacyś ludzie, ale nie przejmowałam się tym bo książka mnie wchłonęła.  Nagle czuję, że ktoś ciągnie od tyłu za to krzesło. Mówię sobie : ,, OK. Ten pan tylko poprawia się na krześle", ale się pomyliłam. Ten starszy pan po prostu szarpała za to krzesło i musiał do swojej partnerki (o mnie) jaka ta młodzież jest niewychowana. Dlatego podniosłam wzrok i się rozejrzałam. NIKOGO NIE BYŁO. Nikt przy mnie nie stał, abym mogła go przepuścić. Dlatego nie rozumiem postawy starszego pana.

2. Na wyżynnej weszły dwie babki i jedna usiadła na przeciw miejsca, na którym siedział człowiek z trzeciej klasy podstawówki, a druga stała. Jak chłopiec wyszedł z tramwaju te zaczęły komentować jak dzieciaki są niewychowane. Tymczasem weszła starsza pani. Te panie miały okazję się wykazać - nie zrobiły tego. Oto hipokryzja w czystsej postaci.

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes