Innowacja pedagogiczna:
uczenie się przez działanie (learning by doing)
.

DZIENNIKARSTWO INTERNETOWE narzędziem rozwoju kompetencji społecznych oraz cyfrowych

Recenzja książki ,,Despite your (im)perfections”

Książka autorstwa Marty Łabęckiej to ostatnia część bestsellerowej trylogii, którą tworzą także ,,Flaw(less)” oraz ,,All of your flaws”.

Historia skupia się na owocu miłości Josephine i Chase’a- osiemnastoletniej Destiny, która zna przeszłość rodziców i marzy o tym, by przeżyć równie romantyczną historię.

Książka pochłonęła mnie od razu, tak jak pierwsze dwie części. Mimo że historia skupiała się na innych bohaterach, nadal czułam tę samą atmosferę co w poprzednich częściach. Dotknęła mnie podwójnie przez sentyment i przywiązanie do postaci z poprzednich części. Autorka zadbała o to, aby nie zatracić poprzednich wątków w prawie całkiem nowej historii, za co należy jej się pochwała.

,,Despite Your (im)perfections’’ to nie tylko, jak niektórzy mogliby pomyśleć, kolejna historia o nastoletniej miłości. Należy zaznaczyć, że książka pokazuje człowieka w obliczu trudnych zmian, i jego radzenia sobie z nimi. Odmienność charakterów, które wykreowała autorka, pozwala wyraźnie zauważyć jak każdy radzi sobie z emocjami. Opowieść przedstawia drogę do odzyskania siebie samego, którą przebywa zniszczony przez wydarzenia z przeszłości człowiek.

Jedyne co mi się niekoniecznie spodobało, to to, że historia była dosyć podobna, a bohaterzy mieli niemal te same charaktery. Z jednej strony fajnie było znaleść analogię do poprzednich części, i przypomnieć sobie to co się działo, poczuć nostalgię, natomiast sięgając po książkę spodziewałam się, że autorka zaskoczy czymś zupełnie nowym.

Mimo, że ,,Despite Your (im)perfections’’ nie należy do moich ulubionych pozycji, myślę, że była fantastycznym zwieńczeniem całego cyklu, i zachęcam do przeczytania całej serii!

Innowacja pedagogiczna jest finansowana ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Gdańsk.

Free Joomla! templates by AgeThemes